Bilim Kurulu üyesi Mustafa Necmi İlhan’dan yüz yüze eğitim açıklaması! « Barko Türk

23 Ocak 2021 - 07:08

Bilim Kurulu üyesi Mustafa Necmi İlhan’dan yüz yüze eğitim açıklaması!

Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi Dekanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yaptı. Kaynak: Bilim Kurulu üyesi Mustafa Necmi İlhan’dan yüz yüze eğitim açıklaması!

Bilim Kurulu üyesi Mustafa Necmi İlhan’dan yüz yüze eğitim açıklaması!
Son Güncelleme :

03 Ocak 2021 - 16:36

95 views

Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi Dekanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yaptı. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yılbaşında ve sonrasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının yeni yılda okulların yüz yüze eğitime başlamasında fayda olacağını belirtti. İlhan, 4 Ocak 2021 sonrasında okullarda telafi sınavlarının yapılmasının söz konusu olabileceğini belirtti.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Necmi ilhan, “Kısıtlama ile hastalık seyrinde ciddi bir düşüş olmasını öngörüyoruz. Zaman zaman maalesef ihlallerle karşılaşılmış olmasına rağmen ülke genelinde uyum oranı yüksekti. Uzun süredir hafta içi ve hafta sonu kısıtlamaların ardından elde edilen olumlu sonucun, yılbaşı haftasını kapsayan yaklaşık 3,5 gün süren yasaklarla birlikte daha belirgin olarak kendini göstereceğini bekliyoruz. Bu nedenle yılbaşındaki sokağa çıkma kısıtlamasının sonucu okullarda yüz yüze eğitimin başlamasında belirleyicilerden olacak.”  diye konuştu. 

İlhan sözlerine şöyle devam etti: 

“Okullarda yüz yüze eğitimin 15 şubat sonrası açılması daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Bu durumda da yine kademeli olarak okullar açılmalı. Zaten ona okulları açıldı, daha küçük sınıflardan başlayarak ilerlenecektir. İlkokul, ardından sınava girecek orta ve lise son sınıflar, daha sonra ise ara sınıflar gibi kademeli olarak açılacağı kanısındayım.”