Davutoğlu: “Bu Türkçe’yle bırakın Bakanlık idare etmeyi, küçük bir kurum bile yönetemez” « Barko Türk

27 Kasım 2020 - 13:59

Davutoğlu: “Bu Türkçe’yle bırakın Bakanlık idare etmeyi, küçük bir kurum bile yönetemez”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın isitfasına ilişkin çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Davutoğlu, Berat Albayrak’ın yazdığı metne dikkat çekerek “Metni gördüğümde ‘Gerçek olamaz’ dedim. Böyle bir istifa olamayacağı için değil, Bakanlık makamına gelmiş birisinin böyle kötü bir Türkçe kullanmasına inanamadığım için.” dedi.  Kaynak: Ahmet Davutoğlu’ndan Berat Albayrak’ın istifasına ilk yorum! Bu Türkçe ile bırakın Bakanlık idare etmeyi… 

Davutoğlu: “Bu Türkçe’yle bırakın Bakanlık idare etmeyi, küçük bir kurum bile yönetemez”
Son Güncelleme :

09 Kasım 2020 - 14:22

61 views

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin “Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” modelinin tanıtım toplantısında açıklamalar yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa etmesiyle ilgili konuşan Davutoğlu, “Dün gece hem devlet teamülleri hem de basın özgürlüğü açısından ciddi bir hicap duydum” dedi:

Bugün başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere sesleniyorum: Başınızı iki elinizin arasına alın ve düşünün. Bakanlar bunu yaparsa, yarın hangi mevkide bulunan kimlerin, nasıl davranacağı bilinemez. Türkiye Cumhuriyeti bir aşiret devleti de değildir, kabile devleti de değildir.”

Bakan Albayrak’ın istifasının bazı medya organlarında yer almamasına da değinen Davutoğlu, “Bakan istifa ediyorsa birinci muhatabı Türkiye kamuoyudur. Bilgilendirmesi gereken de özgür basındır. Ortada bir metin dolaşıyor, ne teyidi var ne tekzibi var. Demokrasilerde böyle şey olmaz” sözlerini kullandı.

Davutoğlu şunları söyledi:  

Metni gördüğümde ‘Gerçek olamaz’ dedim. Böyle bir istifa olamayacağı için değil, Bakanlık makamına gelmiş birisinin böyle kötü bir Türkçe kullanmasına inanamadığım için. İlkokul düzeyinde bir Türkçe’dir. Bir aydın olarak da hicap duydum. Bu Türkçe’yle bırakın Bakanlık idare etmeyi, küçük bir kurum bile yönetilemez.”

Bize Yazın
Haber ve Reklam için Tıklayın...
BarkoTürk
BarkoTürk.com
Size nasıl yardımcı olabiliriz?