Beyaz Saray Sözcüsü Psaki: Başkan Biden’ın İsrail’in meşru kendini savunma hakkına desteği hiçbir zaman bitmeyecektir « BarkoTürk

14 Haziran 2021 - 09:49

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki: Başkan Biden’ın İsrail’in meşru kendini savunma hakkına desteği hiçbir zaman bitmeyecektir

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, İsrail- Filistin arasındaki saldırılarla ilgili “Başkan Biden’ın İsrail’in meşru kendini savunma hakkına desteği …

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki: Başkan Biden’ın İsrail’in meşru kendini savunma hakkına desteği hiçbir zaman bitmeyecektir
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2021 - 21:20

120 views

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, İsrail- Filistin arasındaki saldırılarla ilgili “Başkan Biden’ın İsrail’in meşru kendini savunma hakkına desteği hiçbir zaman bitmeyecektir.” açıklamasını yaptı. 

Psaki, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında Gazze ve Kudüs’te yaşanan son olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD Başkanı Joe Biden’ın konuyu takip ettiğini ve ulusal güvenlik ekibinden güncel bilgileri edindiğini vurgulayan Psaki, İsrailli ve Filistinli yetkililerin yanı sıra Orta Doğu’daki liderler ile de iletişim halinde olduklarını kaydetti.

Bölgede gerginliğin azaltılmasının en önemli öncelikleri olduğunun altını çizen Psaki, “Başkan Biden’ın İsrail’in meşru kendini savunma hakkına desteği hiçbir zaman bitmeyecektir. Hamas ve diğer terör gruplarınca Kudüs’te dahil bölgede düzenlenen füze saldırılarını kınıyoruz.” ifadesini kullandı.