Libya Başbakanı: Yurt dışından aldıkları destekle ülkede savaşan hiçbir tarafın hegemonyası altında olamayız « BarkoTürk

25 Eylül 2021 - 22:18

Libya Başbakanı: Yurt dışından aldıkları destekle ülkede savaşan hiçbir tarafın hegemonyası altında olamayız

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, “Yurt dışından destek alan ve finanse edilen, Libya’da savaş açan ve bizimle savaşan herhangi bir tarafın …

Libya Başbakanı: Yurt dışından aldıkları destekle ülkede savaşan hiçbir tarafın hegemonyası altında olamayız
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2021 - 6:00

60 views

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, “Yurt dışından destek alan ve finanse edilen, Libya’da savaş açan ve bizimle savaşan herhangi bir tarafın hegemonyası altında olamayız.” dedi.

Dibeybe, “Hükümetimiz” isimli platformun internet sayfasında canlı yayınlanan programda halkın sorularını yanıtladı.

Hedeflerinin Libya’da barışın sağlanması, savaş ve müdahale yaşanmaması olduğunu vurgulayan Dibeybe, “Yurt dışından destek alan ve finanse edilen, Libya’da savaş açan ve bizimle savaşan herhangi bir tarafın hegemonyası altında olamayız.” dedi.

Ülke topraklarının tüm Libya halkına ait olduğunu ve hiçbir ordunun, silahlı veya silahsız hiçbir grubun tekelinde olamayacağını aktaran Dibeybe, şunları kaydetti:

“İkinci Berlin Konferansı’nda Libya devletinin prestijini geri kazandık ve inisiyatif sunduk. Geçmiş yıllarda Libya dosyası tamamen dış dünyanın elindeydi. Libya için sunulan herhangi bir çözümün önce Libya’dan geçmesi gerekir.” diye konuştu.