Putin savaş gazilerinin, askerlerin ve Rusya halkının Zafer Günü’nü kutladı « BarkoTürk

16 Haziran 2021 - 17:00

Putin savaş gazilerinin, askerlerin ve Rusya halkının Zafer Günü’nü kutladı

Zafer Günü dolayısıyla Kızıl Meydan’da düzenlenen törende savaş gazilerine, askerlere ve Rusya halkına hitap eden Putin, İkinci Dünya Savaşı’nda …

Putin savaş gazilerinin, askerlerin ve Rusya halkının Zafer Günü’nü kutladı
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2021 - 10:08

66 views

Zafer Günü dolayısıyla Kızıl Meydan’da düzenlenen törende savaş gazilerine, askerlere ve Rusya halkına hitap eden Putin, İkinci Dünya Savaşı’nda Sovyet güçlerinin Nazi ordusu karşısında kazandıkları zaferinin 76. yıldönümü dolayısıyla herkesin Zafer Günü‘nü kutladı.

‘Nazizme karşı mücadeledeki başarının Sovyet halkı tarafından kazanıldığını her zaman hatırlayacağız’

Putin, “Bu muhteşem başarıyı elde edenin Sovyet halkı olduğunu her zaman hatırlayacağız. Savaşın en zor zamanında, faşizme karşı mücadelenin sonucunu belirleyen kilit muharebelerde halkımız zafere giden zorlu, kahramanca davranışlar ve fedakarlık gerektiren yolda tek başınaydı” diye konuştu.

‘Zafer Günü Rusya için her zaman kutsal olacak’

Putin, Zafer Günü’nün Rusya için her zaman kutsal olduğuna ve olacağına dikkat çekti.

“Rusya için, halkımız için kutsal olan ve olacak bayramınızı, tüm dünyanın kaderi için muazzam, tarihi öneme sahip Zafer Günü’nü kutlarım” diyen Putin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nazizmi bozguna uğratan, yıkan, ezenlerle olan akrabalık hakkı, galipler neslinin, onurlandığımız ve gurur duyduğumuz bir neslin mirasçıları olma hakkı nedeniyle bu bayram bizimdir”.