Rus senatör Kosaçev: Rusya, ‘kırmızı çizgileri’ aşmamaları şartıyla tüm ortaklarla iyi ilişkiler kurmaya hazır « BarkoTürk

17 Mayıs 2021 - 16:41

Rus senatör Kosaçev: Rusya, ‘kırmızı çizgileri’ aşmamaları şartıyla tüm ortaklarla iyi ilişkiler kurmaya hazır

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, katıldığı Rossiya 24 yayınında Rusya …

Rus senatör Kosaçev: Rusya, ‘kırmızı çizgileri’ aşmamaları şartıyla tüm ortaklarla iyi ilişkiler kurmaya hazır
Son Güncelleme :

22 Nisan 2021 - 0:28

45 views

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, katıldığı Rossiya 24 yayınında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Federal Meclis üyelerine sesleniş konuşmasını yorumladı.

Kosaçev, “Buradan çıkarılması gereken ana fikir, Rusya’nın tüm ortaklarla iyi ilişkiler kurmaya çalıştığı ve hatta bu yaklaşımı paylaşmayan, ‘kırmızı çizgileri’ aşmaya ve iç gelişimimizde sorunlar yaratmaya çalışan tüm ortaklarla bile ilişkileri sürdürmeye çalıştığıdır” dedi.

Kosaçev, bu ülkeler ‘kırmızı çizgileri’ aşmadıkları sürece, küresel bir güç olan Rusya’nın dünyanın geleceği için sağduyu ve doğasında var olan sorumluluk duygusuyla hareket edeceğini kaydetti.

Putin’in konuşmasında ülkedeki istikrarlı kalkınma konularına yoğunlaşmasının, yabancı ortaklar arasında hayal kırıklığına neden olabileceğine dikkat çeken Kosaçev, çünkü birçoğunun devlet başkanının Rusya’ya yönelik yaptırımlar ve dış baskı koşullarında kalkınmanın zorluklarından bahsedeceğini beklediğini ifade etti.  

Rus senatör, Putin’in konuşmasında bu konuya fazla değinmediğini, çünkü Rusya’nın ekonomik, siyasi ve sosyal alanlarda kendi kendine yeten bir ülke olduğunu belirterek, Rusya’nın stratejik kalkınma hedeflerinden vazgeçmediğinin vurgulanmasının da önemli olduğuna dikkat çekti.