Rusya’nın daimi temsilcisi Ulyanov: Viyana’daki ortak komisyon ara sonuçları açıkladı « BarkoTürk

26 Ocak 2022 - 08:41

Rusya’nın daimi temsilcisi Ulyanov: Viyana’daki ortak komisyon ara sonuçları açıkladı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da müzakerelere devam eden ortak komisyonun ara sonuçları açıkladığını bildiren Ulyanov, Twitter hesabından yaptığı …

Rusya’nın daimi temsilcisi Ulyanov: Viyana’daki ortak komisyon ara sonuçları açıkladı
Son Güncelleme :

01 Mayıs 2021 - 17:24

55 views

Avusturya’nın başkenti Viyana’da müzakerelere devam eden ortak komisyonun ara sonuçları açıkladığını bildiren Ulyanov, Twitter hesabından yaptığı açıklamada görüşmelerde ilerleme sağlandığını ve iyimserlik için zemin oluştuğunu ifade etti.

Ulyanov, “KOEP Ortak Komisyonu, Viyana’da yapılan görüşmelerin ara sonuçlarını açıkladı. Çözülmeyen birçok konu olmasına rağmen istikrarlı bir ilerleme kaydedildi. Komisyon 7 Mayıs’ta yeniden toplanacak. Bu arada uzmanlar gelecekteki anlaşmanın metni üzerinde çalışmaya devam edecek. Coşkuya kapılmak için henüz çok erken, ancak temkinli ve giderek artan iyimserlik için gerekçeler mevcut. Müzakerelerin üç hafta içinde başarıyla sonuçlanması için çabalamaya yönelik genel bir eğilim var” ifadelerini paylaştı.

İran nükleer anlaşmasının canlandırılması için Viyana’da yapılan görüşmelerin üçüncü turu geçen Salı günü başlamıştı. Komisyonda yer alan Rus heyete başkanlık eden Ulyanov’a göre katılımcılar bu ayın sonuna kadar anlaşmaya varmayı planlıyor.