Uyuşturucu baronu El Chapo’nun evi piyango ikramiyesi oluyor « BarkoTürk

5 Aralık 2021 - 01:29

Uyuşturucu baronu El Chapo’nun evi piyango ikramiyesi oluyor

Meksika, aralarında “El Chapo” olarak bilinen uyuşturucu baronu Joaquin Guzman’ın evinin de bulunduğu, kartellerden ele geçirilen bazı mülkleri …

Uyuşturucu baronu El Chapo’nun evi piyango ikramiyesi oluyor
Son Güncelleme :

30 Mayıs 2021 - 19:24

75 views

Meksika, aralarında “El Chapo” olarak bilinen uyuşturucu baronu Joaquin Guzman’ın evinin de bulunduğu, kartellerden ele geçirilen bazı mülkleri yapılacak çekiliş ile piyango ikramiyesi olarak dağıtacak.

Geçtiğimiz günlerde Meksika Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador yaptığı konuşmada, 15 Eylül’de yapılacak bir çekilişle lüks araziler, lüks daireler, Aztek Stadyumundaki bir loca ve yakalanan kartel liderlerinin konutlarının piyango ikramiyesi olarak dağıtılacağını açıklamıştı.

Başkan Obrador ayrıca, halktan çalınan mülklerin piyango ile dağıtılarak, olduğu yere yani halka geri iade edileceğini ve elde edilen gelirle de aşı, ilaç ve bursların finanse edileceğini belirtti.

Obrador’un konuşmasının ardından piyangoda dağıtılacak ödüllerin detayları belli oldu.

Uyuşturucu kartellerinden ele geçirilen konutlar arasında El Chapo’ya ait 3,8 milyon peso değerinde bir ev ile ‘Göklerin Efendisi’ takma adıyla tanınan Amado Carrillo Fuentes adlı uyuşturucu baronuna ait 3 bin metrekare arazi üzerine kurulu 77 milyon pesoluk havuzlu jakuzili süper lüks villası da bulunuyor.

Ayrıca çekilişle Meksika Başkanlığı’na ait Aztek Stadyumu’nun içinde banyo ve mutfak bulunan 20 kişilik lüks locanın yanı sıra bazı lüks araziler de ikramiye olarak dağıtılacak.