Eğitim-Sen: Sınıfları seyreltin, atama yapın « Barko Türk

25 Şubat 2021 - 17:03

Eğitim-Sen: Sınıfları seyreltin, atama yapın

Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, okulların 15 Şubat’ta kademeli olarak yüz yüze eğitime başlamasının gündemde olmasıyla ilgili, “Sınıfların seyreltilmesi ve bunun için ek atama yapılması” gerektiğini söyledi.


Eğitim-Sen: Sınıfları seyreltin, atama yapın
Son Güncelleme :

28 Ocak 2021 - 15:16

135 views


Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, okulların 15 Şubat’ta kademeli olarak yüz yüze eğitime başlamasının gündemde olmasıyla ilgili, “Sınıfların seyreltilmesi ve bunun için ek atama yapılması” gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Topaloğlu, okullarda yüz yüze eğitime geçilmeden önce önlemlerin alınmasını ve yüz yüze eğitimin aşı takvimine göre planlanması gerektiğini söyledi. 

Topaloğlu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında “Israrla vurguladığımız, sınıfların seyreltilmesi ve bunun için ek atama yapılması, eğitim kurumlarının temizlik altyapılarının düzenlenmesi, öğrencilerin servis ve beslenme sorunlarının pandemi koşullarına uygun bir şekilde planlanması yapılmadan eğitim kurumlarını açmaya çalışmak ileride telafisi imkânsız sonuçlara yol açacaktır” dedi.