BARKO TÜRK

BDDK’dan ‘kredi’ ayarı geldi!

BDDK’dan ‘kredi’ ayarı geldi!
250 views
07 Aralık 2019 - 22:28

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), bankaların sorunlu şirketlerin kredilerinin sınıflandırılması kurallarını gevşetti.

Bloomberg News’in konuya yakın kaynaklara dayandığını belirttiği haberine göre BDDK, bankaların sorunlu şirketlerdeki kredilerinin nasıl sınıflandıracağı konusundaki kuralları hafifletti.

Haberde, bunun bankaların portföylerine daha fazla performans dışı krediler eklenmesinin önlenmesine yardımcı olacağı ifade edildi. BDDK temsilcisinin bu habere ilişkin bir yorum yapmadığı da belirtildi. Bloomberg News’e konuşan ve adı verilmeyen bir kişi, hangi şirket kredilerinin performans dışı olarak yeniden sınıflandırılması gerektiği kararının bankalara bırakılacağını söyledi.

SORUNLU KREDİ DÜZENLEMESİ

Bankalar, borçları yeniden yapılandırılan veya nakit akışları desteklenmek zorunda kalan şirketlere verilmiş kredileri sorunlu kredi olarak tanımlamak zorunda olmayacaklar.

Kaynaklar, kredi sınıflamasına ilişkin Eylül ayındaki direktifi değiştiren bilgi notunun bankalara geçen ay gönderildiğini, ancak Kasım’dan önce sorunlu kredi olarak yeniden sınıflandırılan kredilerin bu değişikliğin kapsamına girmediklerini de ifade ettiler.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    BarkoTürk, BarkoFilm Medya Kuruluşudur. 207 - 2020