GÜNDEM

Facia sonrası teleferik gören kaçıyor

Antalya'da bir kişinin öldüğü, onlarca kişinin neredeyse bir gündür havada mahsur kaldığı kazanın ardından bayram tatilinde dolu olması beklenen teleferiğe ilgi bıçak gibi kesildi.

Antalya’da bir kişinin öldüğü teleferik kazası İzmir’in Balçova ilçesinde yer alan Teleferik Tesisleri’nde de ziyaretçi sayısının azalmasına neden oldu. Seferlerin aralıksız devam ettiği tesiste, kazadan önceki döneme göre günlük ziyaretçi sayısı ortalama yüzde 10’a düşerek 200’e kadar geriledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yenilenerek 2014 yılında hizmete aldığı Teleferik Tesisleri’ne, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde meydana gelen kazanın ardından ilgi azaldı. Teleferik yetkililerinden alınan bilgiye göre bayram tatiliyle her yaştan kişinin ilgi gösterdiği tesiste ziyaretçi sayısı düştü.

“BAKIMLARI YAPILIYOR” AÇIKLAMASI

Seferlerin normal devam ettiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

– Bayram tatili nedeniyle tesisimizde daha fazla yoğunluk olması gerekirdi. Özellikle çocuklu ailelerin rahatlıkla zaman geçirecekleri bir yer, ancak Antalya’daki bu vahim kaza yüzünden daha sakin kaldı. Tesiste şu an yaklaşık 200 kişi var.  

– Kazadan önceki günlük ortalama ziyaretçi sayımız 2 bin civarındaydı. Teleferiklerin bakımları günlük, haftalık, aylık olarak yapılıyor. Çünkü ihmaller vahim kazalara neden olabilir.

Etiketler

Yazar Hakkında...

Barko Türk

Türk Yıldırımdır, Kasırgadır, Dünyayı Aydınlatan Güneştir.

Yorum ekle

Yorum gönder