DOLAR 31,0440 % 0.08
EURO 33,7830 % 0.56
GRAM ALTIN 2.027,80 % 0,48
ÇEYREK A. 3.315,46 % 0,48
BITCOIN 1.622.825 0.417
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava


Google News

Fatih Altaylı: “Ortak Mutabakat Metni” çok üst perdeden olmuş; somut lazım somut

Fatih Altaylı: “Ortak Mutabakat Metni” çok üst perdeden olmuş; somut lazım somut

Son Güncelleme :

31 Ocak 2023 - 12:48

/ 78 views kez okundu.
Fatih Altaylı: “Ortak Mutabakat Metni” çok üst perdeden olmuş; somut lazım somut

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Millet İttifakı’nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni için, “Okuyabildiğim kadarı ile ben de yazılanları beğenmekle beraber, bunların bazılarının nasıl yapılacağı ya da yapılabileceği konusunda kafamda soru işaretleri oluşturmadı değil. Ancak çok açık söyleyeyim. Bu metin çok üst perdeden olmuş” yorumunu yaptı. 

“Muhalifler açısından makul ve makbul, ancak AK Parti’den kopmaya çalışan ama zorlanan seçmene yönelik hiçbir anlam ifade etmiyor” diyen Altaylı, şu örnekleri verdi:

“Mesela, ‘Başlatılan konut kampanyalarında ödemeler sabit hale getirilecek, vatandaş düşürülmesi iktidarın sorumluluğunda olan enflasyon karşısında ödeme güçlüğüne düşürülmeyecek. Bunun için gereken kaynak, KOİ projelerinden sağlanacak tasarruf ile elde edilecektir’.

Ya da ‘Fakirlik sınırı altında olan vatandaşlara TOKİ vasıtasıyla bedelsiz olarak konut verilecek ve bu konutların finansmanı Kanal İstanbul gibi verimsiz bir proje hayata geçirilmeyerek sağlanacak kaynaktan yapılacaktır’ veya ‘Tarımsal destekler ürünün devlet tarafından değerlendirilmesi şeklinde verilecek, bu destek karşılığında kamu tarafından alınacak tarımsal ürünler, ihtiyaç sahibi vatandaşlara devlet yardımı olarak dağıtılarak yardımlarla aracıların değil, üreticinin zenginleşmesi sağlanacaktır’ gibi elle tutulur, gözle görülür vaatler.

Yani somut, bu tarz seçmenin gönlünü kazanacak sözler. Kim bilir belki de bu gibi müjdeler Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayının vermesi için bu metne alınmamıştır. İnşallah…”