DOLAR 30,9588 % 0.14
EURO 33,4988 % 0.12
GRAM ALTIN 2.019,98 % 0,40
ÇEYREK A. 3.302,67 % 0,40
BITCOIN 1.619.827 -0.308
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava


Google News

Fatih Altaylı’dan mahkeme önünde slogan atan Hiranur Vakfı üyelerine: Azgın sizsiniz edepsizler; çoluk çocuğa musallat olan sizlersiniz! 

“Davanın gizlenmesinin arkasında hiçbir iyi niyet olamaz; yargı bir kez daha tarikatlara boyun eğdi!”

Son Güncelleme :

01 Şubat 2023 - 12:16

/ 70 views kez okundu.
Fatih Altaylı’dan mahkeme önünde slogan atan Hiranur Vakfı üyelerine: Azgın sizsiniz edepsizler; çoluk çocuğa musallat olan sizlersiniz! 

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in; kızı H.K.G.’yi müridi Kadir İstekli’yle 6 yaşında zorla evlendirilmesine ve çocuğun sistematik cinsel istismara maruz bırakılmasına yönelik davanda alınan gizlilik kararına tepki gösterdi.  

Altaylı,  Hiranur Vakfı üyelerinin mahkeme önünde “Mahkeme azgın azınlığa yol verme” şeklinde pankart taşımasına ve slogan atmasına atıf yapan Altaylı, şunları kaydetti:

“Şaka değil, çocuk tacizcileri adliye önünde gösteri yaparak ‘sapıklığı ve sapkınlığı’ savunuyorlar ve çocukları korumak isteyenleri ‘azgın azınlık’ olarak nitelendiriyorlar. Azgın sizsiniz edepsizler. Gözü dönmüş olan, çoluk çocuğa musallat olan sizlersiniz.

Daha vahimi ise şu. Yargılamayı yapan mahkeme, kamu menfaati olan ve çok önemli bir sosyal meselenin yargı önüne çıkarıldığı bu davayı asıl azgın azınlığın talebine uyarak gözlerden kaçıracak bir karar alıyor ve Savcı’nın da sanık avukatlarına katılması ile birlikte sanık avukatlarının tüm taleplerini yerine getirerek, ‘Davanın gizli görülmesini’ kararlaştırıyor ve Aile Bakanlığı dışındaki tüm müdahillik taleplerini reddediyor.

Ne yazık ki, tüm benzer davalarda ya gizlilik kararı alınıyor ya da anında yayın yasağı getirilerek bu tür davalar gözlerden kaçırılmaya çalışılıyor.

Bu bir aile davası olsa anlarım. Bu bir boşanma davası olsa anlarım. Bu özel hayatla ilgili bir dava olsa anlarım. Ama bu çok açık bir pedofili davası. Bu davanın gizlenmesinin arkasında hiçbir iyi niyet olamaz. Bu karar bir hukuk skandalıdır. Yargının bir kez daha tarikatlara, cemaatlere boyun eğmesidir.” 

TIKLAYIN – 6 yaşındaki H.K.G.’nin istismarına ilişkin dava: Yayın yasağı getirilen dava ertelendi