Bill Cosby şartlı tahliyesini yaktı « BarkoTürk

5 Aralık 2021 - 05:31

Bill Cosby şartlı tahliyesini yaktı

2018’de cinsel saldırıdan suçlu bulunan Bill Cosby 3 yıldan 10 yıla hapis cezasına çarptırıldı. Pennsylvania şartlı tahliye kurulu, Cosby’nin …

Son Güncelleme :

28 Mayıs 2021 - 12:36

36 views
1

2018'de cinsel saldırıdan suçlu bulunan Bill Cosby 3 yıldan 10 yıla hapis cezasına çarptırıldı.

2

Pennsylvania şartlı tahliye kurulu, Cosby'nin cinsel saldırganlar için hazırlanmış terapi programına katılmayı reddetmesini gerekçe göstererek, ağırlaştırılmış 10 yıl hapis cezasından serbest bırakılma dilekçesini geri çevirdi.

3

Eyalet şartlı tahliye kurulu sözcüsü Laura Treaster, Chasing Cosby kitabının yazarı Nicole Weisensee Egan’ın Facebook paylaşımıyla duyurduğu kararı doğruladı.

4

Cosby’nin bu programa katılmaması halinde kurulun, tekrar şartlı tahliyeyi düşünmeyeceğini söyledi. Cosby’nin sözcüsü Andrew Wyatt, bu sonucu beklediğini söyledi.

5

Wyakk “Reddedileceğini biliyorduk. Beni aradı ve kursa katılmazsa reddedileceğini söyledi. Masumiyetini başından beri korudu.” 83 yaşındaki Cosby, cezasının üç yıllık asgari süresini tamamladıktan sonra 25 Eylül’de şartlı tahliye için uygun hale gelecekti.

6

Amerika'nın Babası olarak bilinen bir zamanların sevilen komedyeni, cezasını Phoenix'teki eyalet cezaevinde çekiyor. Hakkında 50’den fazla kadının suçlaması olmuştu.

7