Japonya, Fukuşima Nükleer Santrali’nin yakınında UFO laboratuvarı açtı « BarkoTürk

23 Eylül 2021 - 08:21

Japonya, Fukuşima Nükleer Santrali’nin yakınında UFO laboratuvarı açtı

ABD’NİN RAPORUNDAN BİR GÜN ÖNCE AÇILDI Japonya, tanımlamayan hava olaylarını incelemek için Fukushima Nükleer Santrali yakınlarından bir …

Son Güncelleme :

29 Haziran 2021 - 12:24

54 views
1

ABD'NİN RAPORUNDAN BİR GÜN ÖNCE AÇILDI Japonya, tanımlamayan hava olaylarını incelemek için Fukushima Nükleer Santrali yakınlarından bir araştırma laboratuvarı açtığını duyurdu.

2

Japon haber ajansı Mainichi'ye göre, Japonya Uluslararası UFO Laboratuvarı, Pentagon'un tanımlanamayan hava olaylarıyla ilgili 9 sayfalık raporunu yayınlamasından bir gün önce, 24 Haziran'da açıldı. "UFOLARININ KİMLİKLERİNİN TEMELİNE İNMAK İSTİYORUM" Araştırma merkezinin yöneticiliğini ise Mu occult dergisinin baş editörü 51 yaşındaki Takeharu Mikami üstlendi. Mikami, "Şimdiye kadar, UFO'lar keşfedilmiş olsa bile, bilgiler yalnızca bireysel düzeyde paylaşıldı.

3

Umarım araştırma laboratuvarı bilgi almak için bir üs görevi görür ve yeni keşiflere yol açar. Kimliklerinin temeline inmek istiyorum” dedi. BİR DİZİ OLAYI ARAŞTIRACAK Yeni laboratuvar, Fukushima eyaletindeki Fukushima Daiichi Nükleer Santrali'nden (Fukushima-1) sadece birkaç kilometre uzaklıkta bulunuyor.

4

UFO laboratuvarı, kendisini 'UFO'ların memleketi' olarak adlandırılan bölgenin yakınında meydana gelen bir dizi olayı inceleyecek. 1970'lerde, görgü tanıkları Senganmori Dağı yakınında ışık yayan koni şeklinde bir nesne gördüklerini iddia etti.

5

Mikami, bölge sakinlerinden görüntüleri laboratuvarla paylaşmalarını istedi. Bununla birilikte, Japonya’nın hamlesi  ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü, UFO olarak da bilinen tanımlanamayan hava olaylarına (UAP) ilişkin raporunu yayımlamasının hemen ardından geldi. TEK BİR AÇIKLAMASI YOK Raporda, 2004 ve 2021 yılları arasında gözlemlenen 144  hava olaylarının incelendiği belirtildi.

6

Raporda, tanımlanamayan hava olaylarının tek bir açıklamasının olmadığına vurgu yapıldı.

7

ABD MERAKLA BEKLENEN UFO RAPORUNU YAYINLADI FUKUŞİMA NÜKLEER FACİASI HAKKINDA Japonya’nın Okuma bölgesinin başkenti Fukuşima’da 11 Mart 2011'de dünyanın gördüğü en büyük nükleer facialardan biri meydana geldi. 9,1 şiddetindeki deprem ile sarsılan ve ardından meydana gelen tsunami nedeniyle Fukuşima Daiichi nükleer santralinde peş peşe patlamalar yaşandı. Olay anında 2 bin 203 kişinin öldüğü, günümüze dek radyasyonun etkileri nedeniyle 18 bini aşkın kişinin hayatını kaybettiği tahmin ediliyor.

8

Bununla birlikte Fukuşima, 1986'da yaşanan Çernobil nükleer felaketinin ardından en fazla yıkıma neden olan ikinci nükleer vaka olarak tarihe geçti.

9