10 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren baba, cezaevinde intihar etti « BarkoTürk

SON DAKİKA
hava 19°


Google News

10 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren baba, cezaevinde intihar etti

Konya’nın merkez ilçesi Karatay’da, 8 Mart akşamı, meydana gelen olayda, apartman görevlisi İsmail Kılınçer, 31 yaşındaki eşi Rabia Kılınçer’i …

Son Güncelleme :

15 Haziran 2021 - 18:40

/ 61 views kez okundu.


10 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren baba, cezaevinde intihar etti

Konya’nın merkez ilçesi Karatay’da, 8 Mart akşamı, meydana gelen olayda, apartman görevlisi İsmail Kılınçer, 31 yaşındaki eşi Rabia Kılınçer’i pazara gönderdikten sonra oğlu Hüseyin Kılınçer’i yere yatırıp, bacaklarının arasına alarak, elleriyle boğdu.

Evden çıkıp, kapıyı kilitleyen Kılınçer, polisi arayarak, “Ben birini öldürdüm” diye ihbarda bulundu. Bunun üzerine eve gelen polis ekipleri, cansız bedeniyle karşılaştığı Hüseyin Kılınçer’in, İsmail Kılınçer’in oğlu olduğunu belirledi.

Hüseyin Kılınçer’in cansız bedeni, otopsi için Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Hüseyin Kılınçer’in cenazesi, otopsinin ardından teslim alınıp, götürüldüğü Ilgın’ın Çiğil Mahallesi’ndeki Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

‘Onu öldüreceğimi anlattım, özür dileyerek öptüm’

Gözaltına alınan İsmail Kılınçer, emniyetteki ifadesinde, “Oğlumu karşıma alarak, onu öldüreceğimi anlattım. Cinayeti 2 haftadır planlıyordum. Olaydan önce eşimi bilerek pazar alışverişine gönderdim. Oğlumdan özür dileyerek, sarıldım ve öptüm. Hüseyin de ‘Babacığım, ben de özür dilerim’ diyerek beni öptü. Öptükten sonra benim öldürdüğümü görmesin, diye ve ben de onun gözlerinin içine bakamayacağım için yüzünü üstündeki kıyafetin kapüşonuyla kapattım. Borçlarım vardı. Kendimi öldüremedim, canıma kıyamadım” dedi.

Sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece 9 Mart’ta tutuklanan İsmail Kılınçer’in avukatı da tutukluğa itiraz edip, müvekkilinin 2 yıldır hareketlerini kontrol edemediğini öne sürerek, akıl ve ruh sağlının yerinde olup olmadığı yönünde rapor alınmasını talep etti. Bunun üzerine Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilen Kılınçer’e, burada yapılan tetkikler sonucu akıl sağlığının yerinde olduğu raporu düzenlendi. 

Adana Cezaevi’ne sevk edilen İsmail Kılınçer, 4 gün önce, kendisini asarak, yaşamına son verdiği belirtildi. Kılınçer’in cenazesinin İstanbul’da toprağa verildiği belirtildi.