Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kıbrıs Gazisinin evinde iftar yaptı « BarkoTürk

29 Kasım 2021 - 14:06

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kıbrıs Gazisinin evinde iftar yaptı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, orucunu Kıbrıs Gazisi Reşat Çolak’ın (86) evinde açtı. Selçuk, ziyaret sonrası Irak …

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kıbrıs Gazisinin evinde iftar yaptı
Son Güncelleme :

17 Nisan 2021 - 4:52

43 views

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, orucunu Kıbrıs Gazisi Reşat Çolak’ın (86) evinde açtı. Selçuk, ziyaret sonrası Irak’ın kuzeyinde şehit olan Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun‘un babaevini ziyaret etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Ramazan ayının 4’üncü iftarında Ankara’da oturan ve Reşat Baba olarak tanınan Kıbrıs Gazisi’nin evine konuk oldu. Çolak ailesi, Bakan Selçuk’u kapıya asılı ‘Gazi evine hoş geldiniz’ notuyla karşıladı. Evini müzeye çeviren Türkiye’nin en yaşlı Kıbrıs Gazisi olan Çolak, Bakan Selçuk’a evini gezdirdi. Kıbrıs Gazisi Çolak, madalya, plaket ve maketlerden oluşan 300’e yakın materyali evinde sergileme fikrinin geçtiğimiz yıllarda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca gaziler onuruna verilen resepsiyondan sonra oluştuğunu ifade etti.

Bir süre sohbet eden Bakan Selçuk, Gazi Çolak ve eşi Süheyla Çolak ile birlikte iftar yaptı. Bakan Selçuk, iftar sonrası Çolak çifti ile çay içip sohbet etti. Sohbet sırasında Gazi Çolak yakınlarının kendisine ‘Reşat Baba’ diye seslendiklerini söyledi.