Akşener’den 23 Nisan mesajı: Türk milletinin karar ve kararlılığını haykıran 1’inci Meclisin tüm kahramanlarının aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum « BarkoTürk

5 Aralık 2021 - 02:28

Akşener’den 23 Nisan mesajı: Türk milletinin karar ve kararlılığını haykıran 1’inci Meclisin tüm kahramanlarının aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin Milli Mücadele tarihinde bir dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi 101. Yaşı …

Akşener’den 23 Nisan mesajı: Türk milletinin karar ve kararlılığını haykıran 1’inci Meclisin tüm kahramanlarının aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum
Son Güncelleme :

23 Nisan 2021 - 9:12

237 views

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin Milli Mücadele tarihinde bir dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi 101. Yaşı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Türk milletinin karar ve kararlılığını haykıran 1’inci Meclisin tüm kahramanlarının aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Akşener, “Maalesef pandemi dolayısıyla, çocuklarımıza bayram coşkusunu yaşatamıyoruz. Onlara borçlandık. Her bir evladımızı kucaklıyor, Yüce Allah’tan, mutlu ve refah içinde bir Türkiye’de yaşamalarını niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Akşener’in açıklaması şöyle:

23 Nisan; Yüksek millet iradesini, her tür irade ve gücün üzerinde saymış bir vizyonun, Cumhuriyet yolunda attığı ilk adımdır.

23 Nisan; Türk Milleti’nin vereceği her karara selam durabilenlerin, Milletin sözünden başka söz, kararından başka karar tanımayanların, Milleti “Efendisi” bilenlerin kutlu günüdür.

23 Nisan 1920’de, Anadolu’nun mütevazı kenti, başkentimiz Ankara’da buluşan aziz ecdadımız, yeni Türk Devleti’nin temelini attı. Kaderde ve ülküde ortaklığın bu muhteşem buluşması, sadece bizler için değil, dünya siyaset tarihi için de derslerle doludur. İşgal altındaki bir yurttan, tüm dünyaya, Türk Milleti’nin karar ve kararlılığını haykıran 1’inci Meclisin tüm kahramanlarının aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.

Milli Egemenliğimizin ilanını, geleceğimiz olan çocuklarımıza bayram olarak armağan eden büyük Atatürk’ün verdiği mesajı anlamak zorundayız. Ecdadımızın canıyla-kanıyla yeniden kazandığı ve bizlere emanet ettiği bu cennet vatanı, çok daha yükselmiş ve müreffeh bir şekilde, evlatlarımıza teslim etmekle mükellefiz.

Maalesef pandemi dolayısıyla, çocuklarımıza bayram coşkusunu yaşatamıyoruz. Onlara borçlandık. Her bir evladımızı kucaklıyor, Yüce Allah’tan, mutlu ve refah içinde bir Türkiye’de yaşamalarını niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Baş üstünde saydığımız millet iradesini selamlıyor, Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın, Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.