Anne ve babanın tutuklu yargılandığı cinsel istismar davasında çocuklara kayyum atandı « BarkoTürk

18 Eylül 2021 - 08:31

Anne ve babanın tutuklu yargılandığı cinsel istismar davasında çocuklara kayyum atandı

İddiaya göre Kayseri’nin merkez Kocasinan ilçesinde A.Ş., para karşılığı anlaştığı komşuları Ş.A. ve A.A’nın kızları Z.A. ve M.A’ya cinsel …

Anne ve babanın tutuklu yargılandığı cinsel istismar davasında çocuklara kayyum atandı
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2021 - 18:44

30 views

İddiaya göre Kayseri‘nin merkez Kocasinan ilçesinde A.Ş., para karşılığı anlaştığı komşuları Ş.A. ve A.A’nın kızları Z.A. ve M.A’ya cinsel istismarda bulundu, fotoğraflarını çekti. Anne Ş.A. da bazı dönemlerde cep telefonuyla çocuklarının fotoğrafını çekerek, komşuları A.Ş.’ye para karşılığı gönderdi. Baba A.A.’nın da para alarak, yaşananlara göz yumduğu ileri sürüldü.

Üç şüpheli tutuklandı, çocuklar koruma altına alındı

Binadaki komşuları olayı öğrenip ihbarda bulununca Ş.A. ve A.A. çiftiyle komşuları A.Ş. gözaltına alındı. Şüpheliler, Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İki kardeş ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınarak, yurda yerleştirildi

Şüpheliler hakkında, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hem anne hem de babanın dosyada sanık olarak yargılanması nedeniyle daha önce görülen duruşmada temsili kayyum atanması için ilgili mahkemeye müzekkere yazılmasına karar verildi.

Sulh Hukuk Mahkemesi’nden müzekkere yazısına verilen cevap yazısında hala R.E.’nin temsili kayyum olarak atandığını belirtti. Sanıkların önümüzdeki günlerde yargılanmalarına devam edilecek.