Bisiklet sporcusu Umut Gündüz’ün gözaltına alınan ailesi serbest bırakıldı « BarkoTürk

25 Eylül 2021 - 12:49

Bisiklet sporcusu Umut Gündüz’ün gözaltına alınan ailesi serbest bırakıldı

Umut Gündüz’ün anne ve babası Umut’un ölümüne neden olan alkollü sürücünün serbest kalması üzerine ‘Umuta Ses Ol’ başlıklı bir kampanya …

Bisiklet sporcusu Umut Gündüz’ün gözaltına alınan ailesi serbest bırakıldı
Son Güncelleme :

18 Nisan 2021 - 15:40

27 views

Umut Gündüz’ün anne ve babası Umut’un ölümüne neden olan alkollü sürücünün serbest kalması üzerine ‘Umuta Ses Ol’ başlıklı bir kampanya başlatmıştı. 56’ncısı düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na katılan Umut Gündüz’ün ailesi, pankartlarla tura eşlik etmişti.

Umut’un anne ve babası bugün Kuşadası’ndaki Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu finalinde, “#UmutaSesOl #bisikletliyaşamiçinadalet” pankartı açtıktan sonra gözaltına alındı.

Öte yandan Umut’un ailesi etkinliğin organizatörü Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun davetlisi olarak orada bulunurken ailenin bir yakını alanda Federasyon yetklilileri tarafından karşılanmadıklarını belirtti.
Sol’un haberine göre aile yakını olayların gözaltı sürecine uzanmasında Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun tutumunun da payı olduğunu belirtti.

Anne ve Baba Aydın Valiliği tarafından izin belgeleri bulunmasına karşın gözaltına alındı.

Pankart açıldıktan sonra asayiş şube ekipleri aileye “pankartı kaldırın” uyarısında bulundu. Ancak aile pankartı tutmaya devam edince “işlem yapacağız” uyarısının bulunulmasını takiben aile pankartı toplamaya başladı.

Ancak aile pankartı ailenin topladığı sırada Vali Yardımcısı’nın talimataıyla Aile, TEM tarafından gözaltına alındı. TEM, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürülen Anne ve Baba, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

19 yaşındaki bisiklet sporcusu Umut Gündüz, geçen yıl Ankara’da antrenman sonrası evine dönerken aşırı süratli giden alkollü sürücünün yönetimindeki aracın çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.
Yolun sağ şeridinde ve eksiksiz teçhizatla gittiği belirlenen Umut Gündüz, olayda polis raporlarına göre kusursuz bulunmuştu. Yola düşen plakadan yakalanan sürücü ise serbest durumda.