Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 18 tane aşı çalışmamız var, bunlardan 7’si ümit verici « BarkoTürk

3 Aralık 2021 - 06:51

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 18 tane aşı çalışmamız var, bunlardan 7’si ümit verici

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’de 18 tane aşı çalışmasının bulunduğunu ve bunlardan 7’sinin umut verici olduğunu söyledi …

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 18 tane aşı çalışmamız var, bunlardan 7’si ümit verici
Son Güncelleme :

19 Nisan 2021 - 21:32

57 views

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’de 18 tane aşı çalışmasının bulunduğunu ve bunlardan 7’sinin umut verici olduğunu söyledi. 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, katıldığı televizyon kanalında soruları yanıtladı. Oktay, Türkiye’nin sağlık alt yapısının Koronavirüs’le mücadeleye elverişli olduğunu belirtirken şehir hastanelerinin bu mücadelede önemli rol oynadığını aktardı.

Oktay, “Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere aldığımız tedbirler çerçevesinde tüm bakanlıklarımız, güvenlik güçlerimizle birlikte çok yoğun bir şekilde bu işle ilgileniyoruz. Aldığımız tedbirlerle birlikte Türkiye’nin son 19 yılına baktığımızda kurduğu güçlü sağlık altyapısıyla birlikte, salgının iniş ve çıkışlarında sağlık altyapısı olarak bir sıkıntı yaşamıyoruz. Hastanelerimiz buna elverişli durumda. Biz şunu da biliyoruz ki, şu anda geldiğimiz noktada asıl tedbir aşılarla alakalı. Yoğun olarak son zamanlarda buna odaklanmış durumdayız. Cumhurbaşkanımızın da yakın takipleriyle bizlerde buna odaklanmış durumdayız” dedi.

“7 aşı çok umut verici”