SON DAKİKA
hava 24°


Google News

DBP’li Salihe Aydeniz, dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Hazırlık Komisyonu’nda savunma yaptı

DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Hazırlık Komisyonu’nda savunma yaptı. TBMM Anayasa ve …

Son Güncelleme :

05 Temmuz 2022 - 19:48

/ 213 views kez okundu.


DBP’li Salihe Aydeniz, dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Hazırlık Komisyonu’nda savunma yaptı

DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Hazırlık Komisyonu’nda savunma yaptı.

TBMM Anayasa ve Adalet komisyonları üyelerinden oluşan Karma Komisyon tarafından kurulan Hazırlık Komisyonu, AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya başkanlığında toplandı. Toplantıda, Aydeniz hakkındaki 5 ayrı dokunulmazlık dosyası görüşüldü.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda Aydeniz, savunmasını yaptı.

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Ali Özkaya, Aydeniz’in dört dosya hakkında kendi savunmasını yaptığını, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın da bir dosya için Aydeniz adına savunmada bulunduğunu söyledi.

Ali Özkaya, komisyonun yarın saat 11.00’da tekrar toplanacağını bildirdi.

Beştaş ise toplantıda yeni delilleri ibraz ettiklerini, Aydeniz’in de 7 ayrı suç duyurusunda bulunduğunu belirttiklerini söyledi.

Hazırlık Komisyonu, savunmaların ardından bir rapor hazırlayarak Karma Komisyona sunacak. Karma Komisyon, Hazırlık Komisyonu raporlarını ayrı ayrı görüşecek ve karara bağlayacak.

İstanbul’da polise yumruklu saldırıda bulunan DBP Diyarbakır merter escort Milletvekili Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke hazırlanmış ve Meclis Başkanlığına iletilmişti.

TIKLAYIN – Şentop’tan DBP’li Saliha Aydeniz açıklaması: Dokunulmazlığının kaldırılması, ceza verilmesi gerekir

TIKLAYIN – Soylu’dan “polise yumruk” tepkisi: Bunlar milletvekili değil, bunlar yüz karasıdır