Fatih Altaylı: Çek düzenlemesi yazamayanların, nasıl Anayasa yazacaklarını çok ama çok merak ediyorum « BarkoTürk

6 Mayıs 2021 - 13:05

Fatih Altaylı: Çek düzenlemesi yazamayanların, nasıl Anayasa yazacaklarını çok ama çok merak ediyorum

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, çek ödemelerinde kaos yaratan ibraz süresiyle ilgili yasanın uygulamasının durdurulmasını eleştirdiği bugünkü …

Fatih Altaylı: Çek düzenlemesi yazamayanların, nasıl Anayasa yazacaklarını çok ama çok merak ediyorum
Son Güncelleme :

04 Mayıs 2021 - 10:48

43 views

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, çek ödemelerinde kaos yaratan ibraz süresiyle ilgili yasanın uygulamasının durdurulmasını eleştirdiği bugünkü yazısında, “Çek düzenlemesi yazamayanların, nasıl Anayasa yazacaklarını çok ama çok merak ediyorum” dedi.

“Ortaya böyle mantıksız, abuk sabuk, fayda değil zarar getiren, amaca hizmet etmeyen saçma sapan devlet kararları çıkar. Bir çuval pirincin içine bir torba taşı kendiniz atar, sonra da o taşları ayıklamaya çalışırsınız. Bu liyakatsizliğin sonuçlarını zaten sürekli görüyoruz” diyen Altaylı devamında şunları kaydetti:

“Kabulünden kısa süre sonra yeniden meclise getirilerek değiştirilen, düzeltilen yasalarda mesela. 3 yıl önce yazılan Anayasa’yı bir daha değiştirmek arzusu da benzer bir durum aslında. Ve şimdi bir de “Yeni” Anayasa yazacaklarmış. Gülsem mi, ağlasam mı! Yeni ve baştan aşağı sivil bir Anayasa’ya hiç itirazım yok. Ve fakat Çek düzenlemesi yazamayanların, nasıl Anayasa yazacaklarını çok ama çok merak ediyorum. Karamsarlığım bundan.”

Yazının tamamını okumak için .