İçişleri Bakanı Soylu paylaştı: İstanbul Sözleşmesi feshedildikten sonra kadın cinayetleri yüzde 26 azaldı! « BarkoTürk

21 Haziran 2021 - 19:05

İçişleri Bakanı Soylu paylaştı: İstanbul Sözleşmesi feshedildikten sonra kadın cinayetleri yüzde 26 azaldı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesinin ardından kadın cinayetlerinin arttığı iddialarını yalanlarken …

İçişleri Bakanı Soylu paylaştı: İstanbul Sözleşmesi feshedildikten sonra kadın cinayetleri yüzde 26 azaldı!
Son Güncelleme :

22 Nisan 2021 - 12:52

23 views

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesinin ardından kadın cinayetlerinin arttığı iddialarını yalanlarken, 13 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında 34 kadının, 19 Mart – 22 Nisan tarihleri arasında da 25 kadının öldürüldüğü verisini paylaşarak, kadın cinayetlerinde yüzde 26 azalma olduğunu ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada İstanbul Sözleşmesi’nin Türkiye’deki kadın cinayetlerine etkisinin olmadığını ileri sürerek, güvenlik güçlerinin şiddete duyarsız kaldığına ilişkin iddiaların “yalan ve iftira” olduğunu söyledi.

“Gizleyemedikleri polis düşmanlığını ortaya koymak için güya İstanbul Sözleşmesi’ni bahane edip şiddete duyarsız kaldığımızı, güvenlik güçlerimizin müracaatları almadığı iftirasını atıyorlar. Bu apaçık yalandır. Bunlar da arlanmaz yalancıdır” diyen İçişleri Bakanı, “CHP’nin gün yüzü görmemesinin bir sebebi de yalancıların ağına düşmesidir. Ne diyeyim, kendi düşen ağlamaz” ifadesini kullandı.

“Biz onlar gibi yalanlarla değil doğrularla milletimizin karşısındayız” diyen Soylu şu tabloyu paylaştı: