İstanbul Esenyurt’ta rehine operasyonu: Özel harekat timleri 3 kişiyi gözaltına aldı « BarkoTürk

21 Ocak 2022 - 10:44

İstanbul Esenyurt’ta rehine operasyonu: Özel harekat timleri 3 kişiyi gözaltına aldı

İstanbul Esenyurt’ta meydana gelen olayda, iddiaya göre, Mevlüt U. isimli kişi ile dairede bulunan diğer kişiler arasında bilinmeyen bir nedenle …

İstanbul Esenyurt’ta rehine operasyonu: Özel harekat timleri 3 kişiyi gözaltına aldı
Son Güncelleme :

06 Mayıs 2021 - 3:40

122 views

İstanbul Esenyurt’ta meydana gelen olayda, iddiaya göre, Mevlüt U. isimli kişi ile dairede bulunan diğer kişiler arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine darp edildiği öne sürülen Mevlüt U., pencereye yanaşarak rehin alındığı söyledi. Mevlut U., kurtulmak için çevredeki vatandaşlara seslenerek yardım istedi. Mevlüt U.’nun imdat seslerini duyan vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Alınan ihbar üzerine, olay yerine Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri, dairedeki kişilere seslenerek kapıyı açmaları için uyarıda bulundu. Bunun üzerine, olay yerine özel harekat polisleri sevk edildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve özel harekat ekipleri tarafından yapılan operasyonda kapı kırılarak eve girildi. Özel harekat ekipleri, dairede bulunan Cemal A., Cengiz Han A. ve Yeşim K. isimli kişileri gözaltına aldı. Kilitli odada bulunan Mevlüt U. ise polis tarafından kurtarıldı. Ekipler ayrıca, evde detaylı arama gerçekleştirdi. Gözaltına alınan kişiler, sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.