İstanbul’da DAEŞ operasyonu: 11 gözaltı « BarkoTürk

18 Eylül 2021 - 08:00

İstanbul’da DAEŞ operasyonu: 11 gözaltı

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, DAEŞ’e yönelik yapılan çalışmalarda çatışma bölgeleri ile iltisaklı faaliyet gösteren …

İstanbul’da DAEŞ operasyonu: 11 gözaltı
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2021 - 6:32

212 views

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, DAEŞ’e yönelik yapılan çalışmalarda çatışma bölgeleri ile iltisaklı faaliyet gösteren veya geçmiş dönemde çatışma bölgelerinde örgüt saflarında bulunan kişilerin İstanbul’da faaliyetlerine devam ettiğini belirledi.

Söz konusu şüphelilerin örgütsel faaliyetleri kapsamında DAEŞ’e eleman temini ile sosyal medyayı kullanarak propaganda yaptıkları, maddi menfaat ve lojistik destek arayışı içinde oldukları belirtilen yabancı uyruklu şüphelilerin de aralarında bulunduğu DAEŞ üyelerinin yakalanması için dün sabah Başakşehir, Fatih, Esenyurt, Küçükçekmece, Pendik, Ümraniye ve Zeytinburnu’da 15 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Baskınlarda 11 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerdeki aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şubesine getirildi.

Zanlılar hakkında başlatılan tahkikatın devam ettiği aktarıldı.