Karadeniz’in deniz suyu sıcaklığı Bodrum ve Marmaris’i geçti « BarkoTürk

18 Eylül 2021 - 12:54

Karadeniz’in deniz suyu sıcaklığı Bodrum ve Marmaris’i geçti

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Karadeniz’de deniz suyu sıcaklığının 24.9 derece, Bodrum ve Marmaris’te deniz sıcaklığının ise 21 derece …

Karadeniz’in deniz suyu sıcaklığı Bodrum ve Marmaris’i geçti
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2021 - 15:12

37 views

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Karadeniz’de deniz suyu sıcaklığının 24.9 derece, Bodrum ve Marmaris’te deniz sıcaklığının ise 21 derece olarak ölçüldüğünü bildirdi. En yüksek deniz sıcaklığı ise İskenderun’da ölçüldü.

 Piri Reis Denizcilik sayfalarında paylaşılan verilerde, en yüksek deniz suyu sıcaklığı olan noktalarda belirlendi. Buna göre turistlerin büyük ilgisini çeken Bodrum ve Marmaris’in deniz suyu sıcaklıkları Karadeniz’e yetişemedi. Karadeniz’de ortalama deniz suyu sıcaklığı 25 derece olurken, Düzce’nin Akçakoca ilçesinde ölçülen deniz suyu sıcaklığı ise 24.9 oldu.

Turistlerin büyük ilgi gösterdiği Muğla’nın Bodrum ilçesinde deniz suyu sıcaklığı 21 derece olurken, Marmaris’te deniz suyu sıcaklığı 23.3 oldu.

Antalya Kaş’ta deniz suyu sıcaklığı 27.2 derece ölçülürken, en yüksek sıcaklık ise Hatay’ın İskenderun ilçesinde ölçüldü. Deniz suyu sıcaklığı Akçakoca’da 29.4 olarak ölçülürken, ikinci sırada 28.9 derecelik deniz suyu sıcaklığı ile Mersin’in Silifke ilçesi yer aldı.

En düşük deniz suyu sıcaklığı Muğla’nın Bodrum ilçesinde ölçüldü. Bodrum’dan sonra en düşük sıcaklık ise İstanbul’un Sarıyer ilçesinde 22 derece olarak ölçüldü. (İHA)