Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Bir imza ile kaldırdılar, bir imza ile ihya edeceğim « BarkoTürk

23 Eylül 2021 - 08:29

Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Bir imza ile kaldırdılar, bir imza ile ihya edeceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlükten kaldırılmasına ilişkin olarak, “Bir imza ile kaldırdılar, bir imza ile …

Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Bir imza ile kaldırdılar, bir imza ile ihya edeceğim
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2021 - 17:00

30 views

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlükten kaldırılmasına ilişkin olarak, “Bir imza ile kaldırdılar, bir imza ile ihya edeceğim” açıklaması yaptı.

CHP Atakum İlçe Başkanlığı’nda konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kararıyla feshedilen İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin yaptığı açıklamada ‘‘Bir imza ile kaldırdılar, bir imza ile ihya edeceğim” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Lüks arabaları mı var satacağım onları. Bir kişi 11 yerden aylık alacak, bitireceğim bunların tamamını. Bu güzel ülkeye adaleti getireceğim. Adaletin olmadığı yerde evlerde huzur yoktur. Adaletin olmadığı yerlerde fiyatları alabildiğine gider, birilerinin sarayında lüks vardır. Hiç endişeniz olmasın. 

Kadına kim şiddet uyguluyorsa karşısında bu kardeşinizi bulacak. İstanbul Sözleşmesi bir imza ile kaldırdılar bir imza ile ihya edeceğim.”