Resmi Gazete’de yayımlandı; Türkiye’den KKTC’ye 100 bin doz Covid-19 aşısı hibe edildi « BarkoTürk

24 Ekim 2021 - 03:18

Resmi Gazete’de yayımlandı; Türkiye’den KKTC’ye 100 bin doz Covid-19 aşısı hibe edildi

Türkiye’nin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 100 bin doz Koronavires (Covid-19) aşısı hibe kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Türkiye ile Kuzey …

Resmi Gazete’de yayımlandı; Türkiye’den KKTC’ye 100 bin doz Covid-19 aşısı hibe edildi
Son Güncelleme :

22 Nisan 2021 - 6:56

596 views

Türkiye’nin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 100 bin doz Koronavires (Covid-19) aşısı hibe kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında, sağlık alanında hibe yapılmasına dair mutabakat zaptı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Mutabakat zaptında, “Türk tarafı aşağıdaki malzemeleri KKTC’ye hibe edecektir: 100 bin doz Covid19 aşısı” ifadesi yer aldı.

Metinde, “İşbu hibe Türk tarafından KKTC tarafına yönelik bir dostluk ve iyi niyet jesti olarak gerçekleştirilmektedir” denildi.

Ayrıca şu tespitler yapıldı: “Hibe edilen tıbbi malzeme teslimatın ardından KKTC tarafına ait olacak ve KKTC tarafından sağlık hizmetlerinin sürdürülmesi çalışmalarında kullanılacaktır. Söz konusu tıbbi malzeme taraflar arasında bilahare belirlenecek usul ile teslim edilecektir.

Aşıların karar yayımlanmadan önce KKTC’ye gönderildiği medyaya yansımıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan mutabakat zaptının imza bölümündeki tarihin “… Mart 2021” şeklinde boş bırakılması dikkat çekti.