Ruhsar Pekcan’ın yerine gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş kimdir? « BarkoTürk

15 Mayıs 2021 - 11:10

Ruhsar Pekcan’ın yerine gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş kimdir?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kararıyla kabinede yapılan değişiklerde bakanlığa eşinin şirketi üzerinden 9 milyon TL’ye …

Ruhsar Pekcan’ın yerine gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş kimdir?
Son Güncelleme :

20 Nisan 2021 - 23:28

63 views

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kararıyla kabinede yapılan değişiklerde bakanlığa eşinin şirketi üzerinden 9 milyon TL’ye ‘dezenfektan’ alan Ruhsar Pekcan gönderildi.  Yeni Ticaret Bakanı AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş oldu. 

Mehmet Muş kimdir?

 1982’de Trabzon’da doğan Mehmet Muş İktisatçı olup Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Washington State University School of Economic Sciences’ta Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Ana Bilim Dalında Ekonomi doktorasını tamamladı.

Özel sektörde bütçe planlama ve raporlama uzmanı olarak çalıştı. AK PARTİ Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı ve Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

24, 25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Dışişleri Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, AB Uyum Komisyonu, NATO Parlamenter Asemblesi (NATOPA) Türk Grubu ve AK PARTİ MKYK Üyesi olarak görev yaptı. AK PARTİ Grup Başkanvekilidir.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Muş, evli ve 1 çocuk babasıdır.

  • TIKLAYIN: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak atanan Vedat Bilgin kimdir?
  • TIKLAYIN: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık kimdir?
  • TIKLAYIN: Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle tek bakanlık iki ayrı bakanlığa dönüştürüldü; Aile ve Çalışma bakanlıkları kuruldu