Sağlık Bakanı Koca: Test sayılarının düşmesi, vaka sayılarının düşmesinin sebebi değil sonucudur « BarkoTürk

22 Ekim 2021 - 03:20

Sağlık Bakanı Koca: Test sayılarının düşmesi, vaka sayılarının düşmesinin sebebi değil sonucudur

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Türkiye’deki seyrine ilişkin olarak açıklamalarda bulunuyor. – İllerimizin …

Sağlık Bakanı Koca: Test sayılarının düşmesi, vaka sayılarının düşmesinin sebebi değil sonucudur
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2021 - 11:32

57 views

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Türkiye’deki seyrine ilişkin olarak açıklamalarda bulunuyor.

– İllerimizin durumunu yerinde değerlendirmek için biliyorsunuz Antalya’daydık. Bugün Edirne’deyiz. Edirne’deki çalışmalarımıza Sayın Valimizle görüşerek başladık. Sağlık yatırımlarımız da önemli gündem maddelerimizden olduk. Edirne’deki sağlık alanındaki ihtiyaçları, destek talep edilen hususları istişare etme fırsatı bulduk. 

– Tamamlanmış ve yapılmakta olan yatırımların yanında yeni ihtiyaçları gözden geçirdik. Gün içinde de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Değerli basın mensupları. Ülkemizde son haftalarda gördüğümüz Kovid-19 hasta sayılarında görülen artış nedeniyle tam kapanma tedbirlerine geçmek durumunda kaldık. Vaka sayılarında hızlı düşüşü sağlayacağımıza inanıyoruz. Etkisini vaka sayılarında görmeye başladık. Tüm vatandaşlarımızın tedbirlere uyumunu talep ediyor, gösterilen hassasiyet için teşekkür ediyoruz.

– Testler semptom gösteren kişilere ya da temaslı kişilere yapılmaktadır. Kısıtlamalarla birlikte temasın azalması beklenen bir durumdur. Bu da müracaatları ve filyasyon kaynaklı testlerin sayısını düşürmektedir. Test sayılarının düşmesi, vaka sayılarının düşmesinin sebebi değil sonucudur.