Sağlık çalışanının paylaşımını yanlış anlayan Melih Gökçek, Mansur Yavaş’ı eleştirdiği tweet’ini sildi « BarkoTürk

5 Aralık 2021 - 04:23

Sağlık çalışanının paylaşımını yanlış anlayan Melih Gökçek, Mansur Yavaş’ı eleştirdiği tweet’ini sildi

Ankara’da hastane çalışanı bir sağlıkçının hastane formasıyla otobüse alınmamasını yanlış anlayan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih …

Sağlık çalışanının paylaşımını yanlış anlayan Melih Gökçek, Mansur Yavaş’ı eleştirdiği tweet’ini sildi
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2021 - 8:12

116 views

Ankara’da hastane çalışanı bir sağlıkçının hastane formasıyla otobüse alınmamasını yanlış anlayan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek‘in, “Nihayet Mansur yönetimi Müslümanlara karşı gerçek yüzünü göstermeye başladı. Müslümanlar artık Mansur yönetiminde otobüse binmek için müsaade alacak” sözleri sosyal medyada gündem oldu. Hata yaptığını anlayan Gökçek, söz konusu paylaşım üzerinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef aldığı tweet’ini sildi.

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi asistanı olduğunu belirten Bilgi Karakaş adlı vatandaş, dün Twitter’da Mansur Yavaş’ı da etiketleyerek otobüse hastane formasıyla alınmadığını dile getirdi. Karataş mesajında, “27.05.21 saat 19.40’da iş çıkışı ekteki fotoğrafta bilgileri olan otobüse binmek istedim. Şoför tarafından üzerimdeki formamla binemeyeceğim inmem gerektiği söylenerek yağmurlu havada araçtan indirildim” tepkisini gösterdi.

Gökçek yanlış anladı: Mansur’a oy veren başörtülü kardeşler eserinizle gurur duyuyor musunuz?

Karakaş’ın bu paylaşımını gören ve yanlış anlayan Melih Gökçek ise mesajı alıntılayarak, “Nihayet Mansur yönetimi Müslümanlara karşı gerçek yüzünü göstermeye başladı… Müslümanlar artık Mansur yönetiminde otobüse binmek için müsaade alacak. Mansur’a oy veren başörtülü kardeşler eserinizle gurur duyuyor musunuz?” mesajını yazdı.

Paylaşımı yapan sağlık çalışanı: Melih Bey konuyu çok yanlış anlamı

Gökçek’in bu paylaşımı üzerine Karakaş ise, “Melih Bey konuyu çok yanlış anlamış… Burada konu başörtüm değil. Hastane formamla otobüse binmeme izin verilmedi. Konuyu çarpıtmayalım” tepkisini gösterdi.

Gökçek paylaşımını sildi

Sağlıkçı Bilgi Karakaş’ın “Konuyu çarpıtmayalım” paylaşımının ardından Melih Gökçek, tweetini sildi.