Suç örgütü lideri Nadir Salifov’un Antalya’da öldürülmesi: 4 şüpheli adliyeye sevk edildi « BarkoTürk

23 Eylül 2021 - 08:47

Suç örgütü lideri Nadir Salifov’un Antalya’da öldürülmesi: 4 şüpheli adliyeye sevk edildi

Azeri suç örgütü lideri “Lotu Quli” lakaplı Nadir Salifov’un Antalya’da bir otelde öldürülmesiyle ilgili düzenlenen operasyonda gözaltına alınan …

Suç örgütü lideri Nadir Salifov’un Antalya’da öldürülmesi: 4 şüpheli adliyeye sevk edildi
Son Güncelleme :

05 Temmuz 2021 - 12:12

32 views

Azeri suç örgütü lideri “Lotu Quli” lakaplı Nadir Salifov’un Antalya’da bir otelde öldürülmesiyle ilgili düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 şüpheli Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi.

Nadir Salifov, 20 Ağustos 2020 tarihinde 00.00 sıralarında Antalya’da kaldığı bir otelde öldürüldü. Salifov’un öldürülmesinin talimatını verdiği tespit edilen Namık Caniyev ve onunla birlikte hareket ettiği belirlenen yabancı uyruklu 4 şüpheliye yönelik İstanbul merkezli İzmir, Erzurum ve Kocaeli’de 2 Temmuz Cuma günü  eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda şüpheliler N.A, C.K, E.A. ve M.Y. gözaltına alındı. Şüphelilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi. Namık Caniyev’in yakalanmasına yönelik çalışmaların ise sürdüğü öğrenildi.

Nadir Safilov, Rövşan Caniyev cinayetinin azmettiricisi olarak gösteriliyor

Öte yandan şüphelilerin Antalya’da bulunan oteldeki cinayetten sonra kaçma görüntüsü ve operasyon anı güvenlik kameralarına yansımıştı.  Nadir Salifov, Beşiktaş’ta silahla vurularak öldürülen “hayalet” lakaplı bir başka Azerbaycanlı suç örgütü lideri Rövşan Caniyev cinayetinde “azmettirici” olarak gösteriliyordu. Namık Caniyev’in de öldürülen  Rövşan Caniyev’in kardeşi olduğu belirtildi. (DHA)