DOLAR 31,2179 % 0.04
EURO 33,9462 % 0.24
GRAM ALTIN 2.042,61 % 0,10
ÇEYREK A. 3.339,67 % 0,10
BITCOIN 1.947.498 8.98
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava


Google News

HaberTürk yazarı Sarıkaya: Cumhurbaşkanı yardımcıları liderlerden oluşursa, adayın da masadan çıkması kaçınılmaz hale gelecek

“Özellikle İyi Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı konusundaki tutumu, Cumhurbaşkanı yardımcılarının hangi usul ve esasa göre belirleneceği ortaya çıkınca netleşecek”

Son Güncelleme :

24 Ocak 2023 - 11:04

/ 84 views kez okundu.
HaberTürk yazarı Sarıkaya: Cumhurbaşkanı yardımcıları liderlerden oluşursa, adayın da masadan çıkması kaçınılmaz hale gelecek

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, “Cumhurbaşkanı yardımcıları liderlerden oluşursa, adayın da masadan çıkması kaçınılmaz hale gelecek” değerlendirmesini yaptı. 

Sarıkaya yazısında, “Özellikle İyi Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı konusundaki tutumu, Cumhurbaşkanı yardımcılarının hangi usul ve esasa göre belirleneceği ortaya çıkınca netleşecek.Nitekim dün yapılan İyi Parti Başkanlık Divanı toplantısında da bu konu ağırlıklı yer tutmuş. Adayın kim olması konusu ele alınırken, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na negatif bakışın %50-50 seviyesinde kalmış olması da yol haritasından kaynaklanıyor. Alternatif bir modelin üretilmesi halinde Kılıçdaroğlu adına olumlu bakılması gerektiğinin altı çiziliyor; bunun için önerilen modellerin arasında daha önce de dile getirilen, ancak diğer partilere sunulmayan güçlü cumhurbaşkanı yardımcılığı var. Eğer bu konu aşılırsa, cumhurbaşkanı yardımcıları liderlerden oluşursa, adayın da masadan çıkması kaçınılmaz hale gelecek. Liderler cumhurbaşkanı yardımcısı olmayacaksa, bu durumda dışarıdan bir adaya da kapının aralanması anlamına geliyor.” ifadesini kullandı.