DOLAR 31,0440 % 0.08
EURO 33,7830 % 0.56
GRAM ALTIN 2.027,80 % 0,48
ÇEYREK A. 3.315,46 % 0,48
BITCOIN 1.622.825 0.417
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava


Google News

İngiliz beden dili uzmanı Carter’dan Ekrem İmamoğlu yorumu: ‘Ben sizden biriyim’ diyor, beden dilinde flört terimlerini kullanıyor

İngiliz beden dili uzmanı Carter’dan Ekrem İmamoğlu yorumu: ‘Ben sizden biriyim’ diyor, beden dilinde flört terimlerini kullanıyor

Son Güncelleme :

26 Ocak 2023 - 19:28

/ 80 views kez okundu.
İngiliz beden dili uzmanı Carter’dan Ekrem İmamoğlu yorumu:  ‘Ben sizden biriyim’ diyor, beden dilinde flört terimlerini kullanıyor

İngiliz beden dili uzmanı ve psikoterapist Adrianne Carter, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2019’da Beylikdüzü’nde yaptığı “Her şey çok güzel olacak” temalı konuşması hakkında, “Kalabalığın onu kesinlikle sevdiğini görebilirsiniz. ‘Ben sizden biriyim’, ‘Ben diğerlerinden değilim’, ‘Haydi işimize dönelim!’ der gibi. Beden dilini flört terimleriyle açıklayacak olursak bir erkek kollarını sıvadığında bu bir güç göstergesidir. Ve burada yaptığı gibi kolları sıvayıp işe koyulmaktan söz ediyor. Bu bir güç işaretidir.” yorumunu yaptı.

Independent Türkçe’de yer alan özel röportaja konuşan Carter, siyaset sahnesinin öne çıkan isimlerinin kullandığı beden dillerini yorumladı.  2019 yerel seçimlerini iki kere kazanarak, öne çıkan politik figürü olan İmamoğlu hakkında konuşan Carter, İmamoğlu’nun 2019’da Beylikdüzü’nde yaptığı konuşmadaki beden dilini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Büyüleyici”

“Yani, bunun büyüleyici olduğunu düşündüm. Onun sahneye çıktığını ve ilk olarak kravatın sonra ceketini çıkardığını ve kollarını sıvadığını görüyoruz. Bu, “Hadi işe koyulalım” demenin bir işareti. “Tüm formalitelerden kurtulun”, “Tüm resmi şeylerden kurtulun”, “Haydi işe koyulalım” diyor. Ve bunun çok ama çok zekice bir hareket olduğunu düşündüm. Bu baskıyı yaratmak için ona bunu yapması söylenmiş ya da kendisi bunu yapmaya karar vermiş olabilir.

“Bir erkek kollarını sıvadığında bu bir güç göstergesidir”

Yaptığı şey bu. Ve kalabalığın onu kesinlikle sevdiğini görebilirsiniz. “Ben sizden biriyim”, “Ben diğerlerinden değilim”, “Haydi işimize dönelim!” der gibi. Beden dilini flört terimleriyle açıklayacak olursak bir erkek kollarını sıvadığında bu bir güç göstergesidir. Ve burada yaptığı gibi kolları sıvayıp işe koyulmaktan söz ediyor. Bu bir güç işaretidir. Bunu çok doğal bir şekilde yapıyor. İsteyerek veya istemeyerek yapılmış gibi hissettirmiyor. O izlenimi mi yaratmak istiyor bilmiyorum yoksa o an mı öylece çekildi ona sormadan bilemeyiz. Ama çok güçlü bir imaj yaratıyor.

“Ben sizden biriyim mesajı gönderiyor”

Kliplerin sonunda İmamoğlu’nu bir spor bir ceketle görüyoruz, öyle mi?  Takım elbise ceketini yine giymemiş. Kravatı yok, üzerinde giderek daha rahat bir ceket var. “Ben sizden biriyim” mesajı gönderiyor. “Tüm formaliteleri kaldırın” diyor sanki.”