İstanbulluları korkutan kar uyarısı! Şubat sonuna kadar… « Barko Türk

7 Mart 2021 - 05:28

İstanbulluları korkutan kar uyarısı! Şubat sonuna kadar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bu haftaya dair tahminlerine göre, hafta ortasında yağışlar yurda giriş yapacak olsa da sıcaklıklar yüksek kalacak. Küresel tahmin sistemlerinde yer alan verilere göre ise 12 Şubat’tan itibaren ciddi bir soğuma yaşanacak, yurt genelinde kar yağışlı günler görülecek. İstanbul’da günlerce kar yağışı bekleniyor.


İstanbulluları korkutan kar uyarısı! Şubat sonuna kadar…
Son Güncelleme :

07 Şubat 2021 - 17:21

132 views


Türkiye genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde çıktı ve birçok ilde parçalı bulutlu bir hava gözleniyor. Tahminlere göre hafta ortasında yağışlar yurdu etkilemeye başlayacak ancak sıcaklıklar cuma gününe kadar düşmeyecek.

SOĞUK HAVA DALGASI KAPIDA

Küresel tahmin sistemlerine göre 12 Şubat Cuma günü yurt yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Hava hızla soğuyacak, yurdun önemli kısmını kar etkileyecek ve soğuklar şubat ayının sonlarına kadar yurdu terk etmeyecek.

İSTANBUL KAR YAĞIŞININ ETKİSİ ALTINA GİRECEK 

Gelecek cuma günü yurdu etkilemesi beklenen soğuk hava sistemi İstanbul’u da etkileyecek. Küresel tahmin sistemlerinin son verilerine göre İstanbul önümüzdeki cumadan itibaren kar yağışının etkisi altına girecek ve yaklaşık 7 gün boyunca kar yağışı aralıklarla sürecek. Soğuklar şubat sonuna kadar İstanbul’u terk etmeyecek.