SON DAKİKA
hava 23°


Google News

Yemek yiyerek cildinizi güzelleştirmek ister misiniz? İşte cilt dostu besinler!

Bitter çikolata Bitter çikolatanın cildinize iyi geleceğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız hemen anlatıyorum. Yapılan bilimsel çalışmalar …

Son Güncelleme :

11 Haziran 2022 - 11:56

/ 37 views kez okundu.


Yemek yiyerek cildinizi güzelleştirmek ister misiniz? İşte cilt dostu besinler!

Bitter çikolata

Bitter çikolatanın cildinize iyi geleceğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız hemen anlatıyorum. Yapılan bilimsel çalışmalar sonucu bitter çikolata tüketen insanların cildinin, tüketmeyenlere oranla daha nemli ve parlak olduğu tespit edilmiş. Kakao yüksek oranda antioksidan içerdiği için tatlı krizlerinizde bitter çikolata tercih etmenizde fayda var. Ancak dikkat! Tükettiğiniz çikolata saf kakao içermeli.

Somon

Somon gibi yağlı balıklar cilt güzelliği ve sağlığı açısından son derece faydalı. Çünkü bu besinler omega-3 açısından oldukça zengin. Özellikle kuru cilde sahip insanlar için yağlı balık tüketimi öneriliyor.

Avokado

Günümüzde kahvaltıların yıldızı haline gelen avokado cildiniz için de oldukça kıymetli. Avokado cildinizin nemli ve canlı kalmasına yardımcı olur.

Brokoli

Brokoliyle herkesin arası iyi değil. Bu bilinen bir gerçek ama cildiniz sağlıklı ve güzel olsun istiyorsanız tüketmeniz de fayda var. Brokoli cildinizin daha parlak görünmesine yardımcı olur. Ayrıca cilt sağlınız için çinko gibi pek çok minerallerle dolu.