Karamollaoğlu, Erdoğan’ın geçmişte öğrencilere söylediklerini hatırlattı: Çok şiddetli ifadeler kullanmış 📺 « Barko Türk

26 Şubat 2021 - 10:21

Karamollaoğlu, Erdoğan’ın geçmişte öğrencilere söylediklerini hatırlattı: Çok şiddetli ifadeler kullanmış 📺

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir araya geldi.


Karamollaoğlu, Erdoğan’ın geçmişte öğrencilere söylediklerini hatırlattı: Çok şiddetli ifadeler kullanmış 📺
Son Güncelleme :

04 Şubat 2021 - 13:20

28 views


Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. İki lider, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenldi.

Toplantıda konuşan Karamollaoğlu, Erdoğan’ın ‘yeni anayasa’ çıkışıyla ilgili, “Bunlar doğrudan doğruya gündemi değiştirmeye yönelik. Meclis’te çoğunluğu bulamayacakları neredeyse kesinken, milleti meşgul ediyorlar” dedi.

Boğaziçi eylemleriyle ilgili açıklama yapan Karamollaoğlu, “Ben sadece şunu söylemek istiyorum, Sayın Erdoğan’ın 2000’li yılların başında gençlere  yönelik birkaç tane konuşması var; “Direnin, pes etmeyin hangi baskı yapılırsa yapılsın, hakkınızı arayın” diye. Çok şiddetli ifadeler kullanmış. Bence onu tekrar tekrar gündeme getirip kendisinin de geçmişteki söylemlerini dinlemesine ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Bir diyaloğun, hangi niyetle yapılırsa yapılsa iyidir. Farklı görüşlerde, kanaatlerde bulunan siyasi parti yöneticilerinin meseleleri görüşebilmeleri ilk ve en önemli adımdır. Birbirlerine hakaret edeceklerine, meseleleri görüşebilmek Türkiye’nin problemlerini çözebilmekte en önemli adım. Bundan dolayı hangi niyetle yapılırsa yapılsın, bize gelen isterse AK Parti olsun ister HDP olsun, onlarla da oturup bu meseleleri görüşmeyi işin tabiatı olarak normal karşılıyoruz. Burada esas olanı, zihniyetler. Anayasadan da diğer yasalardan da zihniyetlerin değişmesine ihtiyaç var. 

Ondan sonra yasalarda dğeişiklik yapabilirsiniz ama zihniyet değişmeden hiçbir görüşmenin de faydası olmaz.

BOĞAZİÇİ EYLEMLERİ

Ben sadece şunu söylemek istiyorum, Sayın Erdoğan’ın 2000’li yılların başında gençlere  yönelik birkaç tane konuşması var; “Direnin, pes etmeyin hangi baskı yapılırsa yapılsın, hakkınızı arayın” diye. Çok şiddetli ifadeler kullanmış. Bence onu tekrar tekrar gündeme getirip kendisinin de geçmişteki söylemlerini dinlemesine ihtiyaç var. Yani bugünkü gençleri itham ederken, o teşvik etmiş onu okumuşlardır gençler mutlaka. 

HDP İLE GÖRÜŞMELER

Osman Öcalan’ın seçimler esnasında, aranan bir insanın TRT’de nasıl konuşturulduğu gündeme gelmedi. Bu tip meselelere değinirken çifte standarttan biraz kaçınırak yaklaşmak gerek kanaatindeyim. Biz hiçbir zaman teörere bulaşmış olan kesimleri aklayacak bir ifade kullanmadık, kullanmayız. Hiçbir zaman, teröre bulaşmış insanlarla bir araya gelmedik.

GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEYE YÖNELİK, MİLLETİ MEŞGUL EDİYORLAR

Bunlar doğrudan doğruya gündemi değiştirmeye yönelik. Meclis’te çoğunluğu bulamayacakları neredeyse kesinken, milleti meşgul ediyorlar. Yönetmeliklerde yapılacak değişikliklerden önce zihniyet değişikliğine ihtiyaç var, zihniyet değişmeden hiçbir şeyin değişmesi mümkün değil.