SON DAKİKA
hava 23°


Google News

Bodrum Kaymakamlığı’ndan ‘Sefo’ açıklaması: Saat 00:00’da sonlandırıldı

Rapçi Sefo valilik talimatıyla Bodrum’daki konserinde gece 00.30’da sahneden indirildiğini söylemiş, bu karara sahneden iner inmez sosyal …

Son Güncelleme :

21 Haziran 2022 - 21:36

/ 31 views kez okundu.


Bodrum Kaymakamlığı’ndan ‘Sefo’ açıklaması: Saat 00:00’da sonlandırıldı

Rapçi Sefo valilik talimatıyla Bodrum’daki konserinde gece 00.30’da sahneden indirildiğini söylemiş, bu karara sahneden iner inmez sosyal medyadan yaptığı paylaşımla tepki göstererek, “Bu saçmalık ya bu yasak 01.00’e kadar değil miydi” ifadelerini kullanmıştı. Valilik, konu ile ilgili yayınladığı açıklamada; “20.06.2022 günü Bodrum ilçemiz Gümbet Bölgesinde yapılan ses denetimlerinde de açık alanda faaliyette bulunan işletmelerin müzik faaliyetlerini saat 00.00’da sonlandırılması sağlanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Rapçi Sefo, koronavirüs önlemleri kapsamında gelen ve tüm yasakların kaldırılmasına rağmen uygulanmaya devam eden ‘müzik yasağı’ gerekçesiyle Bodrum’da verdiği konserde sahneden indirildiğini söyleyerek duruma tepki göstermişti. Sefo sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, “Bu saçmalık ya bu yasak 01.00’e kadar değil miydi?” ifadelerini kullandı. Bodrum Kaymakamlığı ise yasağın 24.00’den sonra geçerli olduğunu savundu.

Bodrum Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında Bodrum ilçemizde bulunan Gümbet Bölgesi Barlar Sokağı’nda konser faaliyetinin valilik emri ile saat 01.00’dan önce sonlandırıldığı iddiası ile ilgili olarak; Bilineceği üzere Bodrum ilçemizde konaklama tesislerinin ve meskenlerinin yoğun olarak bulunduğu Gümbet bölgesinde yaz turizmi ile birlikte ‘Gürültü’ konusundaki denetimlere ağırlık verilmektedir. Polis Vazife ve Salahiyet Kanununun 14. Maddesi’nde, ‘Şehir ve kasabalarda gerek mesken içinde ve gerek dışında saat 24.00’den sonra her ne suretle olursa olsun civar halkının rahat ve huzurunu bozacak surette gürültü yapanlar polisçe menolunur. Bu yasağı dinlemeyenler hakkında Ceza Kanununun 546.ncı maddesine göre takibat yapılır’ hükmü amirdir. 20.06.2022 günü Bodrum ilçemiz Gümbet Bölgesinde yapılan ses denetimlerinde de açık alanda faaliyette bulunan işletmelerin müzik faaliyetlerini saat 00.00’da sonlandırılması sağlanmıştır. Sosyal medya görüntülerinden de anlaşılacağı üzere konser faaliyetinde bulunan işletmenin yasal mevzuat çerçevesinde açık alanda bulunan faaliyetini sonlandırması istenmiş ve işletme tarafından bu faaliyet kolluk kuvvetlerinin ikazları sonucunda sonlandırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

TIKLAYIN | Valilik kararıyla sahneden indirilen Rapçi Sefo’dan tepki: Bu ülkede gerçekten çok sıkıldım, bu saçmalık