‘Yüzüklerin Efendisi’ dizisi için rekor bütçe « BarkoTürk

24 Ocak 2022 - 06:13

‘Yüzüklerin Efendisi’ dizisi için rekor bütçe

Amazon Studios’un, çekimleri Yeni Zelanda’da yapılan Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonu için yaklaşık 650 milyon Yeni Zelanda doları (465 …

‘Yüzüklerin Efendisi’ dizisi için rekor bütçe
Son Güncelleme :

19 Nisan 2021 - 7:20

82 views

Amazon Studios’un, çekimleri Yeni Zelanda’da yapılan Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonu için yaklaşık 650 milyon Yeni Zelanda doları (465 milyon Amerikan doları) harcadığı ve bu bütçeyle dizinin en pahalı yapımlardan biri olacağı belirtildi. Dizi, bu bütçeyle tarihin en pahalı yapımlardan biri haline gelecek. Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma ve Turizm Bakanı Stuart Nash, “Şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak” dedi.

Tarihin en büyük dizisi olacak

Habere göre Nash, “Bu olağanüstü; gerçekten de bu, şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak” ifadelerini kullandı. Bilgi, Yeni Zelanda Resmi Bilgilendirme Yasası kapsamında açıklandı ve ilk olarak haber sitesi Stuff tarafından paylaşıldı.

Belgeler ayrıca, Amazon’un Yeni Zelanda’da Yüzüklerin Efendisi dizisinin 5 sezonunu çekeceği bilgisini ve henüz duyurulmamış bir yan seriyi çekme planını da içeriyor.