Muharrem İnce CHP’den istifa ettiğini açıkladı: Cumhur İttifakı ile asla işimizin olmaz; muhalefeti bölme yok « Barko Türk

24 Şubat 2021 - 23:51

Muharrem İnce CHP’den istifa ettiğini açıkladı: Cumhur İttifakı ile asla işimizin olmaz; muhalefeti bölme yok


Muharrem İnce CHP’den istifa ettiğini açıkladı: Cumhur İttifakı ile asla işimizin olmaz; muhalefeti bölme yok
Son Güncelleme :

08 Şubat 2021 - 14:15

55 views


Parti kurma çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce, CHP’den istifasını açıkladı. “Ortada ilke liyakat yoktur, Atatür’ün emaneti yoktur. Kimlerle yolumu ayırıyorum.  ABD’den demokrasi talep edenlerle yolumu ayırıyorum.  Mustafa Kemal Atatürk demeyenlerle yolumu ayırıyorum” diyen İnce, muhalefeti bölme eleştirilerine de sert bir dille yanıt verdi. “Bölme mölme yok. Bölmüyorum kardeşim, bölmek için Cumhur İttifakı’nın yanına gitmemiz lazım” diyen İnce, “Bizim asla asla asla olmayacağımız bir yer var o da Cumhur İttifakı’dır” dedi.

Birazdan e-devlet üzerinden istifasını vereceğini ve gerekçesini de hafta içi göndereceğini ifade eden İnce, “Yeni bir yola çıkıyoruz hedefimiz 50+1” diye konuştu.

“Bu iktidardan da bu muhalefetten de bu ülkeye hayır gelmez” diyen İnce, “‘Allah kahretsin başka çaremiz yok’ diyerek CHP’ye oy verenlere seçenek sunuyoruz; bu ülkeyi bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtaracağız” eleştirisinde bulundu.


Basın açıklamasında bulunan İnce’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Atatürk isminin silindiği AKP iktidarında Atatürk diyemeyen CHP’li yöneticilerin olması içimizi acıtıyor. 18 yıldır ülkeyi yöneten, ülkeyi uçurum kenarına getiren Erdoğan ‘yürekli yetse beni de istifaya çağırıyor’ derken muhalefet ‘istifa çağrısı yapamıyor. Bu muhalefetten de bu iktidardan da memlekete fayda gelmez.”

“Partinin tabanı ile yönetimi arasında büyük uçurum meydana gelmiştir. Bugün bir yol ayrımında olduğumu biliyorum.”

“Ortada ilke liyakat yoktur, Atatür’ün emaneti yoktur. Kimlerle yolumu ayırıyorum.  ABD’den demokrasi talep edenlerle yolumu ayırıyorum.  Mustafa Kemal Atatürk demeyenlerle yolumu ayırıyorum.”

“Bizim asla asla asla olmayacağımız bir yer var o da Cumhur İttifakı’dır.”

“Yalan söylüyorsunuz, bölme mölme yok. bölmüyorum kardeşim, bölmek için Cumhur İttifakı’nın yanına gitmemiz lazım.”

“Allah kahretsin başka çaremiz yok’ diyerek CHP’ye oy verenlere seçenek sunuyoruz; bu ülkeyi bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtaracağız.”

“Bölüyor diyenler korkuyorlar, gel yarışalım hep birlikte, Hazine parası, binalar senin olsun. Biz kendi emeğimizle gücümüzle yarışacağız, ikinci tura sen kalırsan seni de destekleyeceğiz.”