CS Uğruna Sokağa Çıkma Yasağını Delenlere 34 Bin TL Ceza « BarkoTürk

23 Ekim 2021 - 21:57

CS Uğruna Sokağa Çıkma Yasağını Delenlere 34 Bin TL Ceza

Koronavirüs salgınının Türkiye’de yayılmaya başladığı ve sokağa çıkma kısıtlamalarının hayata geçirildiği ilk günlerden bu yana devam eden …

CS Uğruna Sokağa Çıkma Yasağını Delenlere 34 Bin TL Ceza
Son Güncelleme :

20 Nisan 2021 - 15:52

40 views

Koronavirüs salgınının Türkiye’de yayılmaya başladığı ve sokağa çıkma kısıtlamalarının hayata geçirildiği ilk günlerden bu yana devam eden “yasağı delme” çabaları, bir kez daha polis baskını ile sona erdi. Oyun oynamak uğruna sokağa çıkma yasağını delen 10 kişi, idari para cezası ile karşı karşıya kaldı.

Aktarılan bilgilere göre bir internet kafenin kepenkleri kapalı halde hizmet vermeye devam ettiğinin ihbar edilmesi üzerine İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Beyoğlu Güvenlik Büro Amirliği ekipleri, Beyoğlu ilçesinin İstiklal Mahallesi’ndeki bir internet kafeye baskın düzenledi. Basın sırasında 10 kişi, sokağa çıkma yasağı olan saatlerde internet kafede Counter-Strike oynarken yakalandı.

Counter-Strike oynama uğruna sokağa çıkma yasağını delen 10 kişi, “Umumi Hıfzıssıhha Kanununa Muhalefet” suçundan toplamda 34 bin 690 TL idari para cezasına çarptırıldı. Ayrıca oyun oynayan kişilere ceza kesilmesinin ardından internet kafe sahibi de cezai işlemler için emniyete götürüldü.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre günlük koronavirüs vaka sayısı 55 bin ila 60 bin seviyelerine ulaşmış durumda. Salgının Türkiye adına en sert dönemlerini geçirdiğimiz şu günlerde siz değerli takipçilerimizi hem kendi sağlığınız hem de genel halk sağlığı açısından COVID-19 tedbirlerine azami özenle uymaya davet ediyoruz.