PES 2022’nin ‘Tamamen Ücretsiz’ Olabileceği Söyleniyor « BarkoTürk

23 Eylül 2021 - 08:06

PES 2022’nin ‘Tamamen Ücretsiz’ Olabileceği Söyleniyor

KONAMI’nin geliştirdiği popüler futbol oyunu Pro Evolution Soccer’ın yaklaşmakta olan yeni sürümüyle ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı …

PES 2022’nin ‘Tamamen Ücretsiz’ Olabileceği Söyleniyor
Son Güncelleme :

05 Temmuz 2021 - 15:20

33 views

KONAMI’nin geliştirdiği popüler futbol oyunu Pro Evolution Soccer‘ın yaklaşmakta olan yeni sürümüyle ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Andy Robinson isimli bir editör, katıldığı bir podcast yayınında oyunla ilgili çok büyük yeniliklerin yaşanacağını öne sürdü. Eğer iddialar gerçek olursa, bu durumun en çok da oyunseverleri memnun edeceğini söyleyebiliriz.

Andy Robinson, katıldığı podcast yayınındaki iddialarının kaynağını açıklamadı. Sadece kulağına çalınan bir şeyler olduğunu ifade eden Robinson, KONAMI’nin PES 2022’yi gerçekten de değiştireceğini ima etti. Daha sonra bu imanın altını açan editör, kimsenin beklemediği bir açıklama yaptı.

“PES 2022, tamamen ücretsiz bir oyun olacak”

Andy Robinson’un açıklamalarına göre PES 2022, ücretsiz bir oyun olarak piyasaya sürülecek. Böylelikle oyuncular, PES 2022’ye sahip olmak için herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalmayacaklar. Şirket muhtemelen, yaklaşmakta olan oyunundan oyun içi ögelerle para kazanmaya çalışacak. Ancak bu iddianın asılsız olma ihtimalinin de var olduğunu unutmamak gerekiyor.

KONAMI’nin neden böyle bir şey planladığını anlamak zor. Zira şirket, PES 2021’i yeni bir oyun olarak piyasaya sürmek yerine oyun içi güncelleme olarak yayınlamış, adıl odaklarının PES 2022 olduğunu açıklamışlardı. Ayrıca PES’in normal sürümüne kıyasla biraz daha sadeleştirilmiş versiyonu PES Lite, zaten ücretsiz olarak piyasaya sürülüyor. Kafa karıştıran iddia, bir süre gündemi meşgul edecek gibi görünüyor…