DOLAR 31,0440 % 0.08
EURO 33,7830 % 0.56
GRAM ALTIN 2.027,80 % 0,48
ÇEYREK A. 3.315,46 % 0,48
BITCOIN 1.622.825 0.417
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava


Google News

Putin: Bir kez daha Alman tankları tarafından tehdit ediliyoruz

Rus lider, Stalingrad Zaferi’nin yıl dönümünde Almanya’nın Ukrayna’ya tank gönderme kararını hedef aldı

Son Güncelleme :

03 Şubat 2023 - 13:08

/ 87 views kez okundu.
Putin: Bir kez daha Alman tankları tarafından tehdit ediliyoruz

T24 Dış Haberler

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin 2. Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’na karşı verdiği mücadeleye benzetti. 

Almanya’nın Ukrayna’ya tank gönderme kararına değinen Putin, “tarihin tekerrür ettiğini” söyledi.

Stalingrad Kuşatması’nın Kızıl Ordu zaferiyle sonuçlanmasının 80. yıl dönümünde, ismi Volgograd olarak değiştirilen şehirde konuşan Putin, “Buna inanması güç ama bir kez daha Alman Leopard tankları tarafından tehdit ediliyoruz” dedi.

70 yaşındaki lider, “Rusya’yı cephede yenmeye çalışanlar, modern Rusya’yla savaşın çok daha farklı olacağını anlamıyor” derken, “Biz onların sınırlarına tanklar yollamıyoruz, ama karşılık verecek kaynaklarımızı var. Bu zırhlı araçlarla kalmayacaktır” ifadelerinin kullanırken Rusya’nın konvansiyonel silahların dışına da çıkabileceğinin sinyallerini verdi.

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Putin’in bu sözleri hakkında daha fazla detay vermezken, “Batı silah teslimatlarına devam ettikçe Rusya misilleme potansiyelini daha fazla kullanacaktır” dedi.

2. Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 200 gün süren kanlı kuşatmanın sonunda Kızıl Ordu, Nazi askerlerini yenmiş; Adolf Hitler’in güçleri ilk kez Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin Stalingrad kentinde teslim olmuştu.