CHP Grup Başkanvekili Altay: İstifa edenlerin partiyi acımasızca karalamaları yakışık almaz « BarkoTürk

23 Haziran 2021 - 09:19

CHP Grup Başkanvekili Altay: İstifa edenlerin partiyi acımasızca karalamaları yakışık almaz

CHP Grup Başkanvekili Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın …

CHP Grup Başkanvekili Altay: İstifa edenlerin partiyi acımasızca karalamaları yakışık almaz
Son Güncelleme :

06 Mayıs 2021 - 21:40

48 views

CHP Grup Başkanvekili Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yerli aşıyla ilgili açıklamalarını hatırlatan CHP’li Altay, şöyle konuştu:

  • Sağlık bakanımız, ‘Üçüncü dozu yerli aşı ile yapabileceğiz’ dedi. Çok güzel, kulağa hoş gelen bir haber gibi gelebilir. Tıp adamı Fahrettin Koca’ya öğretmen Engin Altay olarak soruyorum.
  • İki doz Biontech aşısı olmuş bir kişiye üçüncü doz yerli aşı yaparsak olumsuzluk yaşanmayacağı ile ilgili bir bilimsel veri var mıdır?
  • Sağlık Bakanı, ‘Nisan sonunda 100 milyon doz aşı elimizde olacak’ dedi. Mayıs ortasına geliyoruz, 100 milyon doz aşı hiç olmadı.
  • ‘Aşı programı muazzam şekilde yürüyor’ dedi. Yürümüyor sayın bakan, bütün iddialarınız aksine. Topu topu 9 milyon kişi, iki doz aşı oldu.

Engin Altay, CHP’nin eski avukatı Mustafa Kemal Çiçek’in istifası ve parti hakkındaki iddialarıyla ilgili şunları söyledi:

  • İnsanlar istifa ederler, kendilerine yeni siyasal yol çizmek için arayış için yaparlar. Tavsiyem şudur; partiden istifa ederken, yıllarca içinde bulundukları partileri karalamak, onların yeni siyasi yaşamına katkı sağlamaz.
  • İstifa için kimsenin mazeret üretmesine gerek yok. Herkesin eleştirileceği meşru zeminler vardır. CHP’den istifa edenlerin partiyi anlamsızca ve acımasızca karalamaları, yakışık almaz.