Erdoğan’dan CHP belediyelerine: Artık illerde sular akmıyor sular « BarkoTürk

16 Ekim 2021 - 14:36

Erdoğan’dan CHP belediyelerine: Artık illerde sular akmıyor sular

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Muhalefetin gündeminde bühtan engellemek, takoz olmak var, onların gündeminde ötekileştirmek, ülkeyi germek var …

Erdoğan’dan CHP belediyelerine: Artık illerde sular akmıyor sular
Son Güncelleme :

17 Eylül 2021 - 9:44

34 views

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Muhalefetin gündeminde bühtan engellemek, takoz olmak var, onların gündeminde ötekileştirmek, ülkeyi germek var” dedi. 

AKP Mersin İl Danışma toplantısında konuşan Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle: 

İnsan aklını kullanarak yanlışı doğrudan, kötüyü iyiden, zulmu adaletten ayırma kabiliyeti ile donatılmıştır. Yanlışı varsa düzeltmek her bireyin yapması gereken asgari görevdir. Ama karşımızdakilerde ne böyle bir dert ne de hatalarıyla yüzleşecek bir erdem görüyoruz. Onları bitmez tükenmez kayıkçı kavgalarıyla baş başa bırakıp işimize bakıyoruz. 

Onlar anlasa da anlamasa da biz Türkiye’yi büyütmeye, insanımızın refahını ve huzurunu artırmaya çalışıyoruz. Onlar destek verse de vermese de biz ülkemizin itibarını yükseltmeye, Türkiye’yi dünyanın güçlü bir ülkesi yapmaya devam ediyoruz. 

Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Bizim mücadelemiz ülkemizi aydınlık yarına taşıma mücadelesi… Bizim tüm çabamız milletimizin birlik beraberliğini kardeşliğini korumak ve güçlendirmek içindir. 

İnsanımızın içten söylediği ‘Allah razı olsun’ ifadesi dünyadaki tüm makamlara değişilmez. 

Birileri diyor ki Z kuşağı, Y kuşağı muhalefetin yanında… Burada burada!  Gençlerimizin ışıldayan gözlerinde şahit olduğumuz umut ve özgüveni hiçbir makama, özgüvene değişmeyiz. Biz bu aziz millete hizmetkar olmaktan, milletimize aşkla hizmet etmekten şeref duyuyoruz. Bizim hizmet anlayışımızda partizanlık, ötekileştirmek yoktur. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. 

Bizim nazarımızda insanı meşrebine, inancına, diline göre ayırmak da yoktur. Bizim tasavvurumuzda şehirleri oy rengine göre belirlemek yoktur. 81 vilayetimizin tamamı 84 milyonun her ferdi bizim gözümüzde aynıdır, aynı derecede hizmete ve hürmete layıktır.  

Muhalefetin içinde bulunduğu siyasi tükenmişlik bize referans olmaz. Muhalefetin ayrımcı politikası, çapsızlığı bize istikamet çizemez. Bizim ölçümüz başkaları değil, ilkelerimiz ve kadim değerlerimizdir. Biz hizmet götürürken oy oranına değil ihtiyaca bakarız, yatırım yaparken kökene değil şehirlerin durumuna bakarız. 19 yıl iktidarda olmak üzere tam 20 yıldır hiçbir ayrım yapmadan siyasi tercihine, etnik kökenine aldırmadan tüm Türkiye’ye hizmet ediyoruz. Ülkemizin ayağına taş değmesin, milletimiz sıkıntıya girmesin diye gecemizi gündüzüme katıyoruz. 

Bizim aşkımız milletimize! Ülkemize eser kazandırmaktan başka hiçbir derdimiz, aşkımız yok. 

Ayrıntılar geliyor…