İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri « BarkoTürk

16 Ekim 2021 - 14:55

İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri

Sürekli değişip gelişen teknoloji dünyasında her hafta yeni gelişmelere şahit oluyor, bu haberleri detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya …

İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2021 - 20:40

134 views

Sürekli değişip gelişen teknoloji dünyasında her hafta yeni gelişmelere şahit oluyor, bu haberleri detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Geride bıraktığımız haftada da teknoloji dünyasında oldukça önemli gelişmeler yaşandı.

Biz de bu içeriğimizde hem teknoloji dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmelerini hem de teknolojiyle ilgili dikkat çekici içerikleri sizler için bir araya getirdik. Gelin, tüm bu haberlere daha yakından göz atalım.

Geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmeleri

5G’nin Türkiye’de Ne Zaman Kullanıma Sunulacağı Açıklandı

Artık telefonlarda rastlamanın oldukça kolay olduğu 5G teknolojisinin ülkemizde ne zaman kullanıma açılacağına açıklık getirildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, 5G ihalesinin önümüzdeki yıl gerçekleştirileceğini ve 2023 yılında 5G’nin ülkemizde kullanılabileceğini açıkladı.

Yeni 24 inç iMac ve Apple TV 4K Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatları

Apple’ın nisan ayında gerçekleştiren ‘Spring Loaded’ etkinliğinde tanıtılan yeni iMac ve Apple TV 4K, Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni rengarenk iMac’lerin fiyatları 14.499 liradan, 4K çözünürlüklü Apple TV’lerin fiyatları ise 2.099 liradan başlıyor.

Fiyat/Performans Canavarları POCO F3 ve POCO X3 Pro’nun Türkiye Fiyatları Açıklandı

Xiaomi’nin alt markası POCO’nun fiyat/performans telefonları POCO F3 ve POCO X3 Pro’nun Türkiye fiyatları belli oldu. Markanın ‘gerçek canavar’ olarak tanımladığı POCO F3 5.299 lira, kamera ve işlem gücü açısından biraz daha farklı olan POCO X3 Pro ise 3.799 liradan başlayan fiyatlarla ülkemizde satışa sunulacak.

Tesla, 272 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Sattı

Bitcoin konusunda duruşunu açıkça belli eden Tesla, Bitcoin cinsinden alınan ödemelerin başka paralara çevrilmeyeceğini açıklamış; şubat ayında ise 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin yatırımı yapmıştı. Şirket, geçtiğimiz günlerde bu Bitcoin’lerin bir kısmını satarak 272 milyon dolar kazanç elde etti.

Sony, Gerçek Oyuncular Gibi Oyun Oynayacak Bir Yapay Zeka Geliştiriyor

Sony’nin yeni ortaya çıkan patenti, şirketin bir oyuncuyu taklit edecek yapay zeka geliştirdiğini gösterdi. Bu yapay zekanın neden geliştirildiği kesin olarak bilinmiyor, ancak geliştirme sürecinde olan oyunlarda hataları tespit etmek için kullanılabileceği düşünülüyor.

iOS 14.5, Yepyeni Özellikler Sunan Dolu Dolu İçeriği ile Yayınlandı

Apple, uzun bir beta döneminden geçen ve iOS 14’ün en kapsamlı güncellemelerinden biri olan iOS 14.5’i yayınladı. Yeni iOS sürümü, AirTag ve Apple Watch gibi aksesuarların kullanımı ve genel kullanıcı tecrübesiyle ilgili bazı geliştirmeleri beraberinde getirdi.

macOS Big Sur 11.3 Yayınlandı: İşte Tüm Yeni Özellikler

Apple, uyumlu tüm Mac modelleri için macOS Big Sur 11.3 güncellemesini yayınladı. Güncellemede yeni iOS güncellemesinde de görülen birçok geliştirme görüldü. En dikkat çeken özelliklerden biri ise, PS5 ve Xbox Series X gibi yeni nesil konsolların oyun kollarının desteklenmesi oldu.