Japon bilim insanları, burun boyutları ve penis ölçüleri arasındaki ilişkiyi inceledi « BarkoTürk

24 Ocak 2022 - 07:46

Japon bilim insanları, burun boyutları ve penis ölçüleri arasındaki ilişkiyi inceledi

Kyoto Prefectural Üniversitesi’nin yaptığı araştırmada, penis uzunluğu ile burun boyutları arasındaki ilişki incelendi. Üniversiteden yapılan …

Japon bilim insanları, burun boyutları ve penis ölçüleri arasındaki ilişkiyi inceledi
Son Güncelleme :

05 Mayıs 2021 - 13:32

65 views

Kyoto Prefectural Üniversitesi’nin yaptığı araştırmada, penis uzunluğu ile burun boyutları arasındaki ilişki incelendi. Üniversiteden yapılan açıklamada iki organ arasındaki ilişkiyi ele alan bu çalışmanın dünyada bir ilk olduğu belirtildi. 

Daily Mail’in haberine göre bilim insanları, bağlantıyı belirlemek için kısa süre önce ölen orta yaşlı 126 erkeğin vücutlarını inceledi ve tüm organlarını ölçtü. 

Sonuçları Basic and Clinical Andrology Dergisi’nde yayımlanan araştırma sonuçlarına göre, ölçüsü 5.5 cm’ye kadar olan burunlara sahip erkeklerin penis erekte haldeki uzunluklarının ortalama 13 cm olduğu belirlendi. Burun ölçüsü 4.5 cm’den küçük olan erkeklerin için ise bu ölçünün yaklaşık 10 cm olduğu belirtildi. 

Araştırmacılar erekte olmayan penis boyuyla burun ölçüsü arasında ise bir ilişki bulamadıklarını kaydetti. 

 

Araştırmada, “Burun büyüklüğünün erekte haldeki penis uzunluğu ile ilişkili olması, penis uzunluğunun yaş, boy veya vücut ağırlığına göre belirlenemeyeceğini, ancak doğumdan önce belirlenmiş olduğunu gösterir” ifadeleri yer aldı. 

Araştırmacılar, burun ve penis boyutları arasında bir bağlantı keşfetmiş olsalar da, “gerilmiş penis uzunluğu ile burun boyutunun neden ilişkili olduğu hala belirsiz” ifadelerini kullandı. 

Çalışmanın ölü Japon erkekleriyle sınırlı olduğu belirtilen açıklamada, kesin bir sonuca ulaşabilmek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğu belirtildi.