Twitter, saldırgan mesaj atacak kullanıcıları uyaracak « BarkoTürk

18 Ocak 2022 - 23:29

Twitter, saldırgan mesaj atacak kullanıcıları uyaracak

Twitter kullanıcıların potansiyel olarak zararlı veya saldırgan yanıtları incelemelerini ve düzeltmelerini isteyecek. Platform, kullanıcılarına …

Twitter, saldırgan mesaj atacak kullanıcıları uyaracak
Son Güncelleme :

06 Mayıs 2021 - 9:52

44 views

Twitter kullanıcıların potansiyel olarak zararlı veya saldırgan yanıtları incelemelerini ve düzeltmelerini isteyecek. Platform, kullanıcılarına başka bir kullanıcıya yanıt vermeden önce yanıtlarını düzenlemek isteyip istemediklerini soracak.

Twitter, yeni özelliğiyle insanların yüzde 34’ünün ilk yanıtlarını revize ettiklerini veya yanıtlarını göndermekten vazgeçtiklerini söyledi. Twitter, tweet atmadan önce kullanıcılarına soru sorarak ortalama olarak yüzde 11 daha az saldırgan yanıt oluştuğunu da belirtti.

925 bin hesap kapatıldı

Teknoloji platformları, son yıllarda platformlarında saldırgan içeriği ve tacizi nasıl denetleyecekleri konusunda çaba harcadı.

Twitter’ın son istatistiklerine göre; geçen yılın Ocak-Haziran ayları arasında platform, 1.9 milyon hesap tarafından yayınlanan potansiyel olarak rahatsız edici içeriği kaldırdı ve Twitter kurallarını ihlal ettiği için 925.700 hesabı askıya aldı.