Vali Yerlikaya, HES KODU uygulamasını Bakırköy’de inceleyecek « Barko Türk

24 Kasım 2020 - 01:24

Vali Yerlikaya, HES KODU uygulamasını Bakırköy’de inceleyecek

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, geçen hafta İstanbul semt pazarlarında uygulanmaya başlanan esnaf için HES kodu uygulamasını Bakırköy’de bulunan Yeşilköy Çarşamba Pazarını ziyaret ederek inceleyecek. Pazar esnafını ziyaret edecek olan Vali Yerlikaya’ya Bakırköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve Pazarcılar Odası Başkan Vekili M. Emin Tanış eşlik edecek.

Vali Yerlikaya, HES KODU uygulamasını Bakırköy’de inceleyecek
Son Güncelleme :

18 Kasım 2020 - 11:33

95 views

Koronavirüs vaka sayısının özellikle İstanbul’da hızla artması sonrası İstanbul Valiliği bir dizi yeni tedbirler alındığını duyurmuştu. Alınan tedbirlerden biri de geçen hafta Vali Yerlikaya’nın duyurduğu ‘İstanbul Semt Pazarlarında Esnaf İçin HES Kodu’ uygulamasıydı. Vali Yerlikaya, hem esnaf için HES Kodu uygulamasını hem de semt pazarlarında özellikle bazı saatlerde yaşanan yoğunluğun azaltılması için uygulanabilecek tedbirleri paylaşmak üzere Bakırköy’de bulunan Yeşilköy Çarşamba Pazarını ziyaret edecek.

Vali Yerlikaya’nın İlçe Belediye Başkanı ve Pazarcılar Odası Başkanı ile birlikte; geçtiğimiz hafta semt pazarlarında oluşan yoğunluğa ilişkin 06.00 ile 14.00 saatleri arasında pazarcıların indirime giderek, akşamüzeri iş çıkışına denk saatlerde oluşan kalabalığın önüne geçilebileceği yönündeki uyarı ve önerileri bu ziyaret esnasında yinelemesi bekleniyor.